برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

آریزو ۵ برقی اولین خودرو برقی ایران روانه بازار شد

آریزو ۵ برقی به‌عنوان اولین خودرو برقی بازار ایران توسط مدیران خودرو روانه بازار شد. در ادامه با مشخصات و امکانات خودرو الکتریکی Arrizo 5e آشنا می‌شویم.

خبرها حاکی از آن است که شرکت مدیران خودرو چری آریزو ۵e را به‌عنوان اولین خودرو تمام برقی خود به بازار عرضه کرده است. همچنین نسخه برقی آریزو به‌عنوان اولین خودرو سواری برقی در ایران نیز شناخته می‌شود که توانسته پلاک ملی را دریافت کند.

قیمت آریزو ۵ برقی

آریزو 5 برقی

شرکت مدیران خودرو اولین سری از آریزو ۵ برقی را در قالب سهمیه با قیمت ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به نمایندگی‌های خود در سراسر کشور ارسال کرد. این شرکت خودروسازی تا به امروز حدود ۲۰۰ دستگاه از آریزو ۵e را به مونتاژ رسانده و قصد دارد آنها را به‌زودی روانه بازار کند.

مشخصات فنی آریزو ۵e

آریزو 5 برقی

چری آریزو ۵ برقی به یک موتور الکتریکی در محور جلو مجهز شده که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۲۰ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند. یک گیربکس تک سرعته نیز وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌ها را بر عهده دارد. این خودرو ظرف مدت ۱۰ تا ۱۱ ثانیه از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا می‌کند.

آریزو 5 برقی

آریزو ۵ الکتریکی به باتری ۵۳.۶ کیلووات‌ساعتی لیتیومی مجهز شده که با هر بار شارژ کامل قادر است مسافتی برابر با ۴۰۰ کیلومتر را بپیماید. مالکان با برق شهری می‌توانند ظرف مدت ۹ ساعت باتری این خودرو را به‌شکل کامل شارژ کنند. همچنین حداکثر سرعت این خودرو ۱۵۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

جزئیات طراحی نسخه الکتریکی آریزو ۵

Arrizo 5e

نسخه الکتریکی آریزو ۵ از لحاظ ظاهری با نسخه بنزینی خود تفاوت زیادی ندارد و طراحان فقط با استفاده از جلوپنجره جدید و طرح جدید رینگ‌ها توانستند این دو خودرو را از یکدیگر متمایز کنند. در بخش داخلی نیز همان داشبورد نسل قدیم آریزو ۵ به‌چشم می‌خورد که البته طراحان با استفاده از ترمز پارک برقی، شیفترهای چرخشی برای تعویض دنده و کلاستر تمام دیجیتالی توانستند کابین این خودرو را کمی به‌روز کنند.

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید