به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

صندوق سرمایه‌گذاری کویت اعلام کرد حدود ۲۰ میلیون سهام خود در گروه مرسدس بنز که حدود یک‌چهارم کل سهامش در این برند محسوب می‌شود را به فروش می‌رساند. شایان ذکر است ارزش سهام ژرمن‌ها در سه سال گذشته حدود چهار برابر شده است.

این صندوق سرمایه‌گذاری حدود ۵۳ میلیون سهم مرسدس بنز را در اختیار دارد و به دنبال تنوع‌بخشی به سهام خود بوده و اگر قیمت کنونی سهام مرسدس را در نظر بگیریم، ارزش فروش ۲۰ میلیون سهم صندوق کویتی حدود ۱.۵ میلیارد دلار خواهد بود. هر سهم مرسدس روز سه‌شنبه در بورس فرانکفورت با قیمت ۷۱.۸۹ یورو بسته شد و استقبال بالایی از آن وجود داشت.

اولا کالنیوس مدیر اجرایی مرسدس بنز تمرکز خود را روی کلاس‌های خودرویی سودده تر اعلام کرده و می‌خواهد از تعداد محصولات این برند بکاهد. نتیجه این تغییر و تحولات افزایش ۴۳ درصدی ارزش سهام مرسدس بنز از سال ۲۰۱۹ تاکنون بوده است. او همچنین بخش خودروهای سواری و لوکس را از بخش تجاری جدا کرده و هلدینگ دایملر تراک در اواخر سال ۲۰۲۱ به بخش جداگانه‌ای تبدیل شده است.

صندوق سرمایه‌گذاری کویت در حال حاضر مالک ۶.۸ درصد از مرسدس بنز است و سومین سهامدار بزرگ این خودروساز مشهور به شمار می‌رود. این صندوق که جزو قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری دنیا محسوب می‌شود حدود ۵۰ سال است که سهام مرسدس را در اختیار دارد. باید دید در بزرگ‌ترین تغییر صنعت خودرو که شاید هر قرن یک بار رخ می‌دهد، مرسدس بنز چه استراتژی‌ای را در پیش خواهد گرفت و آیا خواهد توانست رقیب قدرتمندی همچون تسلا را پشت سر بگذارد؟ تاکنون که نشانه‌های سبقت گرفتن مرسدس از تسلا مشاهده نشده است. نظر شما دراین‌باره چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای ۱۵ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۱ دقیقه زمان میبرد


توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.


ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید