برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

فینالیست های بهترین خودرو سال ۲۰۲۴ اروپا با حضور ۲ نماینده چینی معرفی شدند

فینالیست های بهترین خودرو سال ۲۰۲۴ اروپا معرفی شدند. ۲ خودرو چینی در میان ۷ فینالیست این دوره از رقابت بهترین ماشین سال اروپا حضور دارند.

مدتی قبل لیست نامزدهای رقابت خودرو سال ۲۰۲۴ اروپا منتشر شد که چین با داشتن ۷ نماینده از ۲۸ نامزد توانست بالاتر از خودرسازان ژاپنی، آمریکایی و اروپایی به سهم ۲۵ درصدی از این لیست دست پیدا کند. اکنون هیئت‌داوران لیست ۷ فینالیست نهایی را منتشر کردند که در بین آنها ۲ خودرو چینی نیز حضور دارند. در ادامه در این بخش از اخبار خودرو سایت گجت نیوز با فینالیست های بهترین خودرو سال ۲۰۲۴ اروپا آشنا می‌شویم.

فینالیست های بهترین خودرو سال ۲۰۲۴ اروپا

بهترین خودرو سال 2024 اروپا

هیئت‌داوران رقابت بهترین خودرو سال ۲۰۲۴ اروپا به‌تازگی ۷ فینالیست این دوره را معرفی کرد که شامل بی ام و سی ۵، بی وای دی سیل، کیا EV9، پژو ۳۰۰۸، رنو سنیک، تویوتا C-HR و ولوو EX30 می‌شوند. در این لیست، ۲ نماینده از چین یعنی بی وای دی سیل و ولوو EX30 حضور دارند.

گفتنی است علاوه بر این‌که ولوو EX30 روی پلتفرم SEA جیلی توسعه پیدا کرده، پیشرانه‌ها و باتری‌های آن را نیز شرکت‌های چینی تامین می‌کنند. همچنین تولید این خودرو نیز در کارخانه جیلی در چین انجام می‌شود. ضمن این‌که سهم قابل توجهی از سهام شرکت ولوو هم به شرکت چینی جیلی تعلق دارد.

در ادامه ۷ فینالیست رقابت بهترین خودرو سال ۲۰۲۴ اروپا باید با یکدیگر به رقابت بپردازند تا هیئت‌داوران متشکل از ۵۹ ژورنالیست از ۲۲ کشور اروپایی پس از بررسی‌های نهایی در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۲۴ برابر با ۷ اسفند ۱۴۰۲ برنده این رقابت را در نمایشگاه ژنو معرفی کنند.

مشخصات بی وای دی سیل

بهترین خودرو سال 2024 اروپا

مشتریان در بازار اروپا می‌توانند بی وای دی سیل را در دو مدل خریداری کنند. مدل پایه این خودرو به یک پیشرانه برقی با قدرت ۳۱۳ اسب بخار مجهز شده است، اما مدل دوم از قوای محرکه دو موتوره بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۵۳۰ اسب بخار را تولید کند.

باتری‌های ۸۲.۵ کیلووات‌ساعتی Blade وظیفه تامین نیروی هر دو مدل را بر عهده دارد. مدل تک موتور با یک بار شارژ می‌تواند مسافتی برابر با ۵۷۰ کیلومتر را بپیماید و میزان برد نسخه دو موتور نیز ۵۲۰ کیلومتر اعلام شده است.

بهترین خودرو سال 2024 اروپا

طول بی وای دی سیل به ۴۸۰۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۸۷۵ میلی‌متر، ارتفاع آن ۱۴۶۰ میلی‌متر و فاصله محوری آن نیز به ۲۹۲۰ میلی‌متر می‌رسد که چنین ابعادی آن را در سطح یک سدان برقی میان‌سایز قرار می‌دهد. همچنین این خودرو حدود ۸۷ میلی‌متر طول و ۴۸ میلی‌متر عرض بیشتری نسبت به بی ام و سری ۳ دارد.

از امکانات داخلی این خودرو می‌توان به نمایشگر لمسی ۱۵.۶ اینچی با قابلیت چرخش، صفحه‌آمپر دیجیتالی ۱۰.۲۵ اینچی و سیستم صوتی Dynaudio با ۱۲ بلندگو اشاره کرد.

مشخصات ولوو EX30

ولوو EX30

ولوو EX30 نیز در قالب یک کراس اوور برقی کوچک روی پلتفرم SEA توسعه پیدا کرده است. مشتریان در بازار اروپا می‌توانند آن را در مدل پایه با یک پیشرانه برقی ۲۶۸ اسب بخاری خریداری کند. ضمن این‌که امکان خرید آن در مدل دو موتوره با مجموع قدرت ۴۲۲ اسب بخار نیز وجود دارد.

ولوو EX30

هر دو مدل این خودرو به باتری‌های ۶۹ کیلووات ساعتی مجهز شده که نسخه تک موتور با یک بار شارژ مسافتی برابر با ۴۸۰ کیلومتر و نسخه دو موتور حدود ۴۶۰ کیلومتر را می‌پیماید. طول این خودرو به ۴۲۳۳ میلی‌متر، عرض آن ۱۸۳۸ میلی‌متر و فاصله محوری آن نیز به ۱۸۵۵ میلی‌متر می‌رسد.

منبعcarnewschina

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید