به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

دیوان دادگستری اروپا ECJ به مرسدس بنز دستور داد در صورت اثبات استفاده از دستگاه‌های تقلب در خودروهای دیزلی و خسارت دیدن مصرف‌کنندگان کلیه غرامت‌های مربوطه را بپردازد.

اولین بار مالک یک خودروی کارکرده مرسدس بنز اعلام کرد یک نرم‌افزار تقلبی را در خودروی خود پیدا کرده است. این نرم‌افزار در زمانی که دمای هوا زیر حد معینی باشد میزان گردش گازهای خروجی اگزوز را کاهش می‌دهد و بنابراین آلایندگی اکسیدهای نیتروژن افزایش می‌یابد. استفاده از چنین دستگاهی به معنی نقض قوانین آلایندگی خودروهاست و به همین خاطر مرسدس در صورت اثبات باید جریمه بپردازد.

ارتباط مستقیم بین سازنده خودرو و خریدار به این معنی است که کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید به خریداران حق دریافت غرامت از خودروسازان در صورت نقض قوانین را بدهند. حالا دادگاه فدرال آلمان باید تشخیص دهد که آیا نرم‌افزار موردبحث به عنوان یک دستگاه تقلب شناخته می‌شود یا اینکه دلیل موجهی برای استفاده از آن وجود دارد. اگر نتیجه این پرونده نقض قوانین و آسیب دیدن مصرف‌کننده از خرید خودروی خود باشد، مرسدس بنز باید غرامت بپردازد. همچنین اعضای اتحادیه اروپا باید به‌صورت مستقل درباره غرامت مدنظر تصمیم‌گیری کنند. مرسدس بنز با انتشار بیانیه‌ای گفته است:

دیوان دادگستری اروپا به وضوح اعلام کرده است که فقط آسیب وارد شده به خریدار با این موضوع مرتبط خواهد بود. همچنین باید یک دستگاه تقلب و غیرقانونی وجود داشته باشد، چیزی که در پرونده مذکور مورد مناقشه و بحث است

دادگاه فدرال آلمان قبلاً ادعاها درباره آسیب‌های وارد شده به مصرف‌کننده را رد کرده و گفته بود که خودروساز موردبحث فقط درصورتی‌که آسیب وارد شده عمدی باشد موظف به پرداخت غرامت و جریمه خواهد بود. رویترز گزارش داده سخنگوی مرسدس بنز با انتشار بیانیه‌ای می‌گوید خودروهایی که به خاطر به‌روزرسانی نرم‌افزاری فراخوان شده‌اند هنوز هم بدون هیچ‌گونه محدودیتی می‌توانند استفاده شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۴ رای ۵۵ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۱ دقیقه زمان میبرد


توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.


ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید