به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

اخیراً چهار شاسی‌بلند برجسته دنیای خودرو یعنی کاین توربو GT، اوروس پرفورمنته، RS Q8 و X5 M در تست داینو شرکت کرده‌اند تا قدرت خود را به رخ همدیگر بکشند.

قدرت تولیدی خودروها یکی از روش‌های جلب‌توجه عموم توسط خودروسازان است. یک شاسی‌بلند خانوادگی با قدرتی فراتر از ۶۰۰ اسب بخار پیشنهادی کامل برای افرادی خواهد بود که به دنبال قدرت و فضای کابین و بار زیاد هستند. البته همان‌طور که خواهید دید همه شاسی بلندهای پرفورمنس عملکرد یکسانی ندارند. در تست داینوی زیر می‌توانیم مقایسه آئودی RS Q8، بی ام و X5 M کامپتیشن، لامبورگینی اوروس پرفورمنته و پورشه کاین توربو GT را تماشا کنیم.

آئودی می‌گوید پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی RS Q8 در میل‌لنگ قدرت ۶۰۰ اسب بخار را تولید می‌کند؛ اما تست داینو رقم ۶۴۳ اسب بخار را نشان می‌دهد که پس از رسیدن به چرخ ها قدرت نهایی برابر با ۵۳۰ اسب بخار خواهد بود. البته باید گفت این خودرو سنگین‌تر از ارقام اعلامی ارباب حلقه‌هاست و وزنش به ۲۴۱۲ کیلوگرم می‌رسد که نسبت قدرت به تن ۲۶۶ را ایجاد می‌کند. این عدد بهتر از نسبت اعلامی ۲۶۰ خود آئودی است.

رقیب بعدی بی ام و X5 M کامپتیشن است که با پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۴ لیتری توئین توربوی خود قدرت ۶۲۵ اسب بخار ادعایی را ارائه می‌کند. این خودرو پس از حضور در تست داینو قدرت ۶۶۸ اسب بخار را در میل‌لنگ و قدرت ۵۵۲ اسب بخار را در چرخ ها به نمایش می‌گذارد. با وزن ۲۳۴۴ کیلوگرم، نسبت قدرت به وزن شاسی‌بلند باواریا برابر با ۲۸۶ خواهد بود که بهتر از رقم ۲۷۲ اعلامی خود بی ام و است.

پورشه می‌گوید کاین توربو GT از پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو با ۶۴۰ اسب بخار قدرت استفاده می‌کند اما تست داینو چیز دیگری را نشان می‌دهد. شاسی‌بلند مشهور پورشه در چرخ ها و میل‌لنگ قدرت ۵۶۷ و ۶۸۶ اسب بخار را تولید کرده و با وجود وزن ۲۲۳۲ کیلوگرم نسبت قدرت به وزن ۳۰۷ را بر جای گذاشته است. این رقم با توجه به مشخصات اعلامی خود پورشه برابر با ۲۸۸ بوده است.

نهایتاً به لامبورگینی اوروس پرفورمنته با پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو و قدرت ۶۶۶ اسب بخار می‌رسیم. این خودرو در تست داینو قدرت ۷۰۴ و ۵۸۲ اسب بخار را در میل‌لنگ و چرخ ها نشان داده است. با توجه به وزن ۲۲۷۵ کیلوگرمی، اوروس نسبت قدرت به وزن ۳۰۹ خواهد داشت که اندکی بهتر از پورشه است. اگرچه لامبورگینی، پورشه و آئودی اعضای گروه فولکس‌واگن هستند و از پیشرانه مشترکی استفاده می‌کنند اما برخی ویژگی‌های خاص خود را دارند. مقایسه منحنی اسب بخار هر خودرو در انتهای ویدئو نشان می‌دهد که هریک در چه بخشی می‌درخشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای ۱۸ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد

توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.

ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید