برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

پرفروش ترین خودروهای بازار اروپا در سال ۲۰۲۳؛ تسلا مدل Y و رنو ساندرو در صدر

لیست پرفروش ترین خودروهای اروپا طی ۲۰۲۳ منتشر شد که از دستاورد بی‌سابقه تسلا مدل Y حکایت دارد. در ادامه شاهد پرفروش ترین ماشین های اروپا باشید.

سال ۲۰۲۳، سالی که در آن اتفاقاتی نظیر عرضه سایبرتراک، شاخ و شانه کشیدن بی وای دی برای تسلا و حرکت تویوتا به سمت الکتریکی‌سازی کامل رقم خورد، به پایان رسید. به همین مناسبت، پلتفرم آماری Dataforce داده‌های اولیه از پرفروش ترین خودروهای بازار اروپا در سال ۲۰۲۳ را به اشتراک گذاشته است. این داده‌ها ۹۷ درصد فروش در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و انجمن تجارت آزاد اروپا و همچنین بریتانیا را در بر می‌گیرند. با توجه به این آمار، تسلا در سال گذشته موفق شده از رقابت با شرکت‌هایی مثل داچیا، پژو، فولکس واگن و تویوتا پیروز بیرون بیاید؛ موضوعی که احتمالاً باید شما را نسبت به الکتریکی‌سازی هرچه امیدوارتر کند.

پرفروش ترین ماشین های اروپا طی سال ۲۰۲۳

پرفروش ترین خودروهای بازار اروپا در سال 2023

تسلا مدل Y در سالی که گذشت صدرنشین لیست پرفروش ترین ماشین ها در کشورهای اروپایی شد. یکی از دلایل اصلی موفقیت این کراس اوور برقی، استراتژی تسلا برای کاهش قیمت آن بود. از ابتدای ۲۰۲۳ قیمت این خودرو کاهش پیدا کرد و این روند حتی تا به امروز ادامه‌دار بوده است. تسلا همچنین در آلمان از مشوق‌های مختص به خودروسازان برخوردار شد و در نتیجه همین، با حدود ۴۵ هزار و ۸۰۰ ثبت نام پرفروش ترین خودرو برقی آلمان نام گرفت.

این کراس اوور تسلا ۷ ماه از ۱۲ ماه سال ۲۰۲۳ را در جایگاه اول پرفروش ترین خودروهای بازار اروپا به سر می‌بُرد که نشان از محبوبیت استثنائی آن دارد. نهایتاً در لیست سالانه، تسلا به جایگاه اول رسیده و داستر هم جایگاه دوم را کسب کرده است. سال ۲۰۲۲ هم ساندرو جایگاه دوم را به دست آورده بود، ولی این پژو ۲۰۸ بود که صاحب عنوان پرفروش ترین خودرو بازار اروپا شد. حالا با تصاحب این عنوان توسط تسلا مدل Y این اولین باری است که یک خودرو الکتریکی در صدر لیست سالانه پرفروش ترین خودروهای اروپا جا می‌گیرد.

پرفروش ترین خودروهای بازار اروپا در سال 2023

این در حالی است که در ایالات متحده تسلا مدل Y با فروش حدود ۴۰۴ هزار دستگاه جایگاه پنجم پرفروش ترین خودروهای بازار آمریکا طی سال ۲۰۲۳ را از آن خود کرد. این رشدی ۱۶ درصدی در فروش این خودرو نسبت به سال ۲۰۲۲ به حساب می‌آید؛ زمانی که به پرفروش ترین خودرو در سراسر دنیا تبدیل شده بود. در نهایت می‌توانید لیست پرفروش ترین ماشین های بازار اروپا در سال ۲۰۲۳ را مشاهده کنید:

رتبه نام خودرو میزان فروش در سال ۲۰۲۳ (دستگاه) میزان فروش در سال ۲۰۲۲ (دستگاه)
۱ تسلا مدل Y 254 هزار و ۸۲۲ ۱۳۷ هزار و ۶۰۸
۲ داچیا ساندرو ۲۳۵ هزار و ۸۹۳ ۲۰۰ هزار و ۷۳۶
۳ فولکس واگن تی راک ۲۰۶ هزار و ۴۳۸ ۱۸۰ هزار و ۹۰۹
۴ رنو کلیو ۲۰۲ هزار و ۹۴۲ ۱۴۳ هزار و ۲۹۳
۵ پژو ۲۰۸ ۱۹۴ هزار و ۳۷۶ ۲۰۶ هزار و ۹۸۶
۶ اوپل کورسا ۱۸۸ هزار و ۶۶۲ ۱۶۳ هزار و ۸۶۱
۷ فولکس واگن گلف ۱۸۴ هزار و ۲۷۹ ۱۷۷ هزار و ۳۸۶
۸ تویوتا یاریس کراس ۱۷۶ هزار و ۶۸۵ ۱۳۶ هزار و ۹۵۹
۹ فولگس واگن تیگوان ۱۷۴ هزار و ۲۶۷ ۱۴۹ هزار و ۲۳
۱۰ اشکودا اکتاویا ۱۶۱ هزار و ۷۸۴ ۱۱۲ هزار و ۷۷۶
۱۱ فورد پوما ۱۵۹ هزار و ۷۷۸ ۱۳۶ هزار و ۹۷۶
۱۲ تویوتا یاریس ۱۵۸ هزار و ۸۳۸ ۱۷۵ هزار و ۵۶۲
۱۳ هیوندای توسان ۱۵۸ هزار و ۸۳۱ ۱۵۰ هزار و ۷۲۸
۱۴ پژو ۲۰۰۸ ۱۵۸ هزار و ۵۷۱ ۱۴۰ هزار و ۸۲۶
۱۵ داچیا داستر ۱۵۶ هزار و ۵۵۶ ۱۴۹ هزار و ۳۲۳
۱۶ کیا اسپورتیج ۱۵۲ هزار و ۳۴۲ ۱۳۷ هزار و ۳۷۸
۱۷ سیتروئن C3 146 هزار و ۸ ۱۴۳ هزار و ۴۶۷
۱۸ نیسان قشقایی ۱۴۵ هزار و ۴۷۶ ۱۱۵ هزار و ۹۸۰
۱۹ رنو کپچر ۱۴۵ هزار و ۷۸ ۱۳۵ هزار و ۶۶
۲۰ فولکس واگن پولو ۱۳۹ هزار و ۷۶۱ ۱۱۳ هزار و ۵۶۷

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید