به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

مازراتی گریکاله تروفئو با ۵۳۰ اسب بخار قدرت به مصاف ب‌ام‌و X4 M کامپتیشن با ۵۱۰ اسب بخار قدرت رفته تا شاید بتواند کراس‌اوور باواریایی را به زیر بکشد.

برای کسانی که به دنبال یک کراس‌اوور کوپهٔ پرفورمنس هستند، ب‌ام‌و X4 M کامپتیشن به لطف هندلینگ عالی و پیشرانهٔ چشمگیر، یکی از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. بااین‌حال، مازراتی با کراس‌اوور جدید وارد این بخش شده تا ژرمن‌ها را به چالش بکشد. این خودرو گریکاله تروفئو است که بر پایهٔ نسخهٔ تکامل‌یافتهٔ پلت‌فرم آلفارومئو استلویو ساخته شده است. البته گریکاله در پیشرانه کاملاً با پسرعموی ایتالیایی خود متفاوت بوده و از پیشرانهٔ ۳ لیتری V6 توئین توربوی جدید و اختصاصی مازراتی استفاده می‌کند.

این همان پیشرانه‌ای است که در سوپرکار MC20 استفاده می‌شود اما اینجا ۵۳۰ اسب بخار قدرت و ۶۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. انتقال این نیرو توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد تا گریکالهٔ ۲۱۱۰ کیلوگرمی به حرکت درآید. از سوی دیگر، زیر کاپوت X4 M پیشرانهٔ جذاب S58 ب‌ام‌و قرار گرفته که ۵۱۰ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور دارد. هرچند قدرت این کراس‌اوور آلمانی از رقیب ایتالیایی کمتر است اما با وزن ۲۰۱۰ کیلوگرم، دقیقاً صد کیلوگرم سبک‌تر است که اختلاف زیادی خواهد بود.

در این ویدئو دو درگ از حالت سکون برگزار می‌شود که اولی با خرابکاری رانندهٔ ب‌ام‌و در لانچ همراه است و این به قیمت شکست کراس‌اوور باواریایی‌ها تمام می‌شود. در دومین درگ اما X4 لانچ بسیار بهتری داشته با ثبت زمان ۱۱.۴ ثانیه در مقابل ۱۱.۶ ثانیه، رقیب را مغلوب می‌کند. سپس نوبت به مسابقهٔ رولینگ می‌رسد. آیا در اینجا گریکاله می‌تواند ناکامی قبلی را جبران کند؟ پاسخ این سؤال را در ویدئوی زیر ببینید.

مقایسه مشخصات فنی

ب‌ام‌و X4 M کامپتیشن

مازراتی گریکاله تروفئو

پیشرانه ۳.۰ لیتری I6 توئین توربو ۳.۰ لیتری V6 توئین توربو
قدرت ۵۱۰ اسب بخار ۵۳۰ اسب بخار
گشتاور ۶۵۰ نیوتن متر ۶۲۰ نیوتن متر
گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ۸ سرعته اتوماتیک
محور محرک چهارچرخ چهارچرخ
وزن ۲۰۱۰ کیلوگرم ۲۱۱۰ کیلوگرم

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای ۲۲ ثانیه پیش خواندن این مطلب ۱ دقیقه زمان میبرد

توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.

ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید