بادیفنس

بادیفنس خودرو یا همان (Paint Protection Film) که به صورت مخفف به آن PPF گفته می شود، یک نوع پوشش بدون رنگ است که برای حفاظت از بدنه خودرو در برابر خراشیدگی، ضربه و نفوذ سطوح آلوده به رنگ، استفاده می شود. این پوشش شفاف و نازک در واقع یک لایه پلی یورتان است که بر روی سطح خودرو نصب می شود. این پوشش می تواند از نوعی مواد چسبنده، یا فیلم های الیافی باشد و از دید بیرونی بسیار شفاف است. بادیفنس خودرو می تواند به طور گسترده ای بر روی سطح های مختلف خودروها، از جمله سقف، درب ها و سایر بخش های بدنه نصب شود. بادیفنس یا کاورهای محافظتی PPF برای افرادی است که مایل نیستند هیچ گونه تغییری در ظاهر و رنگ اتومبیل شان ایجاد شود خیلی مناسب است. طریقه نصب  بادیفنس خودرو توسط آب و بخار است و با کاورهای رنگی که به صورت حرارتی نصب می شوند متفاوت است. به همین دلیل زمان اجرا، میزان ضایعات بسیار زیاد و همچنین میزان جنس مصرفی و اجرت نصب تقریبا دو برابر نسبت به کاورهای رنگی قیمت گذاری می شود.

انواع بادیفنس های خودرو

بادیفنس خودرو یا بادیفنس شفاف، در مدل های مختلفی در بازار موجود است که در زیر به توضیح بیشتری از انواع آن می پردازیم:

بادیفنس خودرو سه لایه

این نوع از بادیفنس خودرو دارای سه لایه است که شامل لایه ای از پلی یورتان، فیلم پلیمری و لایه ای از چسب است. این نوع از PPF، مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی و ضربه دارد و می تواند به خوبی در برابر مواد شیمیایی، اشعه UV و باران مقاومت کند.

بادیفنس خودرو پنج لایه

این نوع از بادیفنس خودرو برخلاف نوع سه لایه، دارای پوشش چند لایه ای است که برای حفاظت بیشتر از بدنه خودرو استفاده می شود. این نوع از  PPF، با افزایش لایه های پوششی، مقاومت بیشتری در برابر خراشیدگی، ضربه و زنگ زدگی دارد.

 بادیفنس نانو

بادیفنس خودتراش

این نوع از PPF، با افزایش درجه حرارت، خود به خود خراشیدگی های ریز را ترمیم می کند و دارای مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی، ضربه و زنگ زدگی است.

بادیفنس سرامیکی

این نوع از PPF، دارای لایه ای از مواد سرامیکی است که بر روی لایه فیلم پلیمری وجود دارد. این لایه سرامیکی، از خراشیدگی، ضربه و زنگ زدگی محافظت می کند و علاوه بر این، باعث افزایش براقیت و طول عمر رنگ بدنه خودرو می شود.

بادیفنس خود پاک کن

این نوع از بادیفنس خودرو دارای لایه ای از مواد نانو پوششی است که قابلیت پاک شدن آسان را دارد. این نوع PPF، علاوه بر حفاظت در برابر خراشیدگی، ضربه و زنگ زدگی، از جمله آلودگی های مختلفی مانند گرد و غبار، نفت، آب و غیره نیز محافظت می کند.

بادیفنس سفید

این نوع از PPF، برای خودروهای با رنگ های سفید، نصب می شود و دارای یک لایه از مواد شفاف است که در برابر خراشیدگی، ضربه و زنگ زدگی محافظت می کند و به رنگ سفید بدنه خودرو آسیب نمی رساند.

بادیفنس براق

این نوع از PPF، برای تاکید بیشتر بر روی براقیت بدنه خودرو استفاده می شود و دارای لایه ای از مواد پلیمری و شفاف است که باعث افزایش براقیت و جذابیت بدنه خودرو می شود.

بادیفنس بهتر است یا سرامیک بدنه؟

بادیفنس خودرو و نانو سرامیک هر دو نوع پوشش محافظ برای بدنه خودرو هستند اما با تفاوت هایی که در زیر ذکر می‌شود:

 • ماده اولیه: بادیفنس خودرو از جنس پلی‌یورتان سخت است که مقاومت بالایی در برابر ضربه و خط و خش دارد، در حالی که نانو سرامیک از جنس پوششی است که به صورت مایع بر روی بدنه خودرو پخش می‌شود و بعد از خشک شدن، یک لایه سرامیک شفاف را روی بدنه خودرو ایجاد می‌کند.
 • کاربرد: بادیفنس خودرو برای محافظت از بدنه خودرو در برابر خط و خش و حتی نور آفتاب استفاده می‌شود، در حالی که نانو سرامیک بیشتر برای ایجاد یک لایه محافظ برای جلوگیری از چربی، آب و الکل و همچنین بهبود براقیت و زیبایی بدنه خودرو استفاده می‌شود.
 • ضخامت: ضخامت بادیفنس خودرو برای حفاظت از بدنه خودرو بیشتر از نانو سرامیک است و این به معنی این است که این پوشش برای محافظت از بدنه خودرو در برابر خط و خش و ضربه بهتر عمل می‌کند.
 • قیمت: هزینه نصب بادیفنس خودرو بیشتر از نصب نانو سرامیک است. این به دلیل ضخامت بیشتر بادیفنس و همچنین نیاز به مهارت و تجربه بیشتر برای نصب آن است.
 • ماندگاری: هر دو پوشش محافظ برای بدنه خودرو ماندگاری خوبی دارند، اما بادیفنس خودرو بیشتر از نانو سرامیک در برابر ضربه و خط و خش مقاوم است.

با توجه به مزایا و معایبی که برای هر دو روش بیان شد، می‌توان گفت هر کدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند و بسته به نیاز و سلیقه‌ شما، می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

مزایای بادیفنس خودرو

مزایای استفاده از بادیفنس خودرو عبارتند از:

 • حفاظت در برابر خراشیدگی: بادیفنس خودرو باعث می شود تا خراشیدگی و ضربه به بدنه خودرو نرسد و در برابر آسیب های خارجی مانند شاخه ها، سنگ ها و غیره محافظت شود.
 • حفاظت در برابر زنگ زدگی: بادیفنس باعث می شود تا بدنه خودرو در برابر زنگ زدگی نیز محافظت شود.
 • حفاظت در برابر اشعه ماوراء بنفش: استفاده از بادیفنس خودرو باعث می شود که بدنه در برابر اشعه ماوراء بنفش و تغییر رنگ ناشی از آن محافظت شود.
 • حفاظت در برابر آلودگی ها: بادیفنس قابلیت پاک شدن آسان را دارد و به بدنه خودرو اجازه می دهد که در برابر آلودگی های مختلف مانند گرد و غبار، نفت، آب و غیره محافظت شود.
 • افزایش براقیت: بادیفنس باعث افزایش براقیت و جذابیت بدنه خودرو می شود.
 • بهبود ظاهر خودرو: استفاده از بادیفنس به بدنه خودرو یک لایه حرفه ای اضافی می افزاید و باعث بهبود ظاهر کلی خودرو می شود.
 • افزایش ارزش خودرو: با استفاده از PPF، ارزش خودرو افزایش می یابد و احتمالاً خودرو در بازار ثانویه به قیمت بهتری فروخته خواهد شد.

معایب بادیفنس خودرو

معایب استفاده از بادیفنس خودرو عبارتند از:

 • هزینه بالا: بادیفنس خودرو هزینه بالایی دارد و ممکن است برای برخی از مالکان خودروها قابل قبول نباشد.
 • نیاز به نصاب حرفه ای: نصب بادیفنس خودرو نیاز به کار خبره و حرفه ای دارد و بدون تجربه کافی ممکن است خطاهایی در نصب ایجاد شود.
 • نیاز به مراقبت: برای حفظ کیفیت و قابلیت اجرایی PPF، نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی دارد.
 • انعطاف پذیری کمتر: بادیفنس خودرو نسبت به کاور های دیگر انعطاف پذیری کمتری دارد و ممکن است در برخی موارد سختی در اجزای بدنه خودرو ایجاد کند.
 • مشکلات نصب: در صورت عدم نصب درست، ممکن است بادیفنس باعث جمع شدن بدنه خودرو شود که باعث خراشیدگی آن می شود.

مدت زمان اجرای بادیفنس خودرو

مدت زمان اجرای نصب بادیفنس خودرو بستگی به اندازه و پیچیدگی بدنه و همچنین تجربه و مهارت نصاب دارد. در صورتی که بدنه خودرو از اندازه کوچکی برخوردار باشد و نیاز به پوشش بادیفنس در بخش های کوچک داشته باشید، ممکن است تا چند ساعت طول بکشد. اما اگر بدنه خودرو بزرگ باشد و نیاز به نصب بادیفنس در بخش های گسترده تری از آن باشد، ممکن است تا چند روز طول بکشد. اما در مجموع، مدت زمان اجرای نصب بادیفنس خودرو معمولا بین یک تا چند روز است.

بهترین مرکز اجرای بادیفنس ماشین

بهترین مرکز برای نصب و خرید  بادیفنس بستگی به منطقه و شهری که در آن قرار دارید دارد. بهترین روش برای پیدا کردن یک مرکز نصب بادیفنس با تجربه و با کیفیت در منطقه خود، مراجعه به سایت‌های بزرگ خرید و فروش خودرو و یا انجمن‌های آنلاین خودرو می‌باشد. در این سایت‌ها می‌توانید نظرات و تجربیات دیگران را بخوانید و با مراجعه به صفحات اینترنتی مراکز خدماتی، بررسی و مقایسه کنید. همچنین، می‌توانید با سؤال از دوستان و آشنایانی که تجربه نصب بادیفنس دارند، به دنبال پیدا کردن بهترین مرکز برای خرید بادیفنس باشید.

قیمت بادیفنس ماشین

قیمت بادیفنس بستگی به اندازه و پیچیدگی بدنه خودرو، نوع و برند بادیفنس مورد استفاده، و همچنین مرکز نصب دارد. در کل، هزینه نصب بادیفنس خودرو برای یک خودرو می‌تواند بین چند میلیون تا چند ده میلیون تومان باشد. برای مثال، هزینه نصب بادیفنس برای یک خودروی سواری متوسط ​​می‌تواند بین ۸۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان باشد، با توجه به اندازه و محل قرارگیری بخش‌های مختلف بدنه خودرو. همچنین، هزینه نصب بادیفنس برای خودروهای لوکس و اسپرت با قیمت بالا، ممکن است بسیار بیشتر از این باشد، به دلیل پوشش گسترده‌تری که نیاز است. در هر صورت، قبل از تصمیم گیری در مورد خرید بادیفنس ، بهتر است با مراکز مختلف تماس گرفته و برای دریافت برآورد قیمت و تعرفه‌های مختلف، استعلام قیمت کنید.

بهترین مرکز اجرای بادیفنس ماشین؛ صادقی کاستومز

صادقی کاستومز یکی از برترین برندهای تیونینگ و زیبایی خودرو است که با مدیریت مهدی صادقی تکیه بر تلاش و سابقه تیم حرفه ای خود آماده خدمت رسانی به مشتریان خود است. نصب حرفه ای انواع بادیفنس خودرو روی بدنه همه خودروهای داخلی و خارجی نیز یکی از خدمات اصلی این مرکز بشمار می رود. شما می توانید برای استعلام قیمت بادیفنس و مشاوره درباره خرید بادیفنس مناسب خودروی خود با کارشناسان صادقی کاستومز با شماره ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ ارتباط باشید یا به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستومز مراجعه کنید.

4.4/5 - (12 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا

مشاوره رایگان!

شماره خود را وارد کنید تا کارشناسان ما برای مشاوره رایگان در زمینه خدمات خودرو، با شما تماس بگیرند