برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

با توقف تولید تیگو ۸ و X22 پرو، قیمت این دو خودرو در بازار افزایش پیدا کرد

تیگو ۸ و X22 پرو اتوماتیک دو محصول پرفروش مدیران خودرو هستند که با توقف تولید این دو خودرو، قیمت آنها در بازار در حال صعود است. در ادامه به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

قیمت خودرو در بازار ایران، کمتر روزی را به خود دیده است که روند کاهشی داشته باشد و در اغلب اوقات، این روند همواره رو به بالا بوده است. اما در این بین دو محصول پرفروش تیگو ۸ و X22 پرو اتوماتیک که محصول مدیران خودرو هستند، شیب و روند افزایشی فوق‌العاده‌ای داشته‌اند. علت این امر در بازار خودرو کاملا مشخص است؛ زمانی که اعلام می‌شود خط تولید یک محصولی دیگر از رده خارج شده و آن خودرو تولید نخواهد شد، متقاضیان برای داشتن آن بیشتر می‌شوند. به همین دلیل افزایش ارزش، قیمت خودرو نیز در بازار افزایش خواهد یافت.

افزایش قیمت عجیب تیگو ۸ و X22 پرو

این نمونه اتفاقات تنها مختص خودروهای مونتاژی و خارجی نیست؛ بلکه نمونه‌های مشابه برای محصولات داخلی هم رخ داده است. در یک مثال، با اعلام خبر توقف تولید پژو پارس سال و پژو پارس TU5، قیمت این دو خودرو به سمت اعداد و ارقامی سوق یافت که حتی در پرفروش‌ترین و پرتقاضاترین وضعیت بازار نیز این اعداد و قیمت‌ها برای این خودرو ثبت نشده بود.

همانطور که گفته شد، در وضعیت عجیب و غریب بازار خودرو ایران، زمانی که گفته می‌شود یک محصولی دیگر تولید نخواهد شد و تولیدش متوقف شده است، قیمت آن با رشد سرسام‌آوری مرز‌های قیمت را می‌شکند و در محدوده قیمتی معامله می‌شود که در رده خودروهای پرچمدار حساب می‌شود.

در ادامه می‌توانید تغییرات قیمتی خودروها را برای تاریخ ۲۷ آذر ۱۴۰۲ در بازار آزاد مشاهده کنید.

تغییرات قیمت محصولات ایران خودرو

در بین محصولات ایران خودرو، قیمت رانا پلاس پانوراما با استانداردهای ۸۵ گانه و ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما با استانداردهای ۸۵ گانه بیشتر از سایر خودروها و حدود ۱۲ میلیون تومان افزایش داشته است.

نام محصول قیمت دیروز (تومان) قیمت امروز (تومان)
رانا پلاس پانوراما ۸۵ گانه ۵۳۳,۰۰۰,۰۰۰ ۵۴۵,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک پانوراما ۸۵ گانه ۸۳۳,۰۰۰,۰۰۰ ۸۴۵,۰۰۰,۰۰۰
دنا پلاس ۶ دنده توربو ۷۴۸,۰۰۰,۰۰۰ ۷۴۴,۰۰۰,۰۰۰
تارا اتوماتیک V4 مشکی ۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۹۰۵,۰۰۰,۰۰۰

تغییرات قیمت محصولات سایپا

در بین خودروهای سایپا، تنها قیمت شاهین حدود ۵ میلیون تومان افزایش داشته است و دیگر خودروها همچنان در قیمت فعلی خود ثابت مانده‌اند.

نام محصول قیمت دیروز (تومان) قیمت امروز (تومان)
پراید وانت (۱۵۱) ۲۷۴,۰۰۰,۰۰۰ ۲۷۴,۰۰۰,۰۰۰
ساینا S 85 گانه ۳۶۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳۶۵,۰۰۰,۰۰۰
کوییک GX-L ۳۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳۵۵,۰۰۰,۰۰۰
شاهین اتوماتیک ۷۰۲,۰۰۰,۰۰۰ ۷۰۷,۰۰۰,۰۰۰

تغییرات قیمت خودروهای صفر چینی

در بین خودروهای چینی، تیگو ۸ و X22 پرو اتوماتیک رتبه اول در رشد قیمت و بهمن ریسپکت پرایم و فونیکس FX پرمیوم نیز صاحب رتبه‌های بعدی افزایش قیمت در خودروهای چینی بوده‌اند.

نام محصول قیمت دیروز (تومان) قیمت امروز (تومان)
هایما S7 پلاس ۱,۴۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۴۲۵,۰۰۰,۰۰۰
ام وی ام X22 پرو اتوماتیک ۹۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۹۲۵,۰۰۰,۰۰۰
فونیکس FX پرمیوم ۱,۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۸۳۰,۰۰۰,۰۰۰
تیگو ۸ پرو ۲,۱۱۰,۰۰۰,۰۰۰ ۲,۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰
بهمن ریسپکت پرایم ۱,۲۹۵,۰۰۰,۰۰۰ ۱,۳۱۰,۰۰۰,۰۰۰

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید