برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۴ از نگاه موتورترند

بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۴ از نگاه موتورترند معرفی شد. داوران موتورترند بهترین پیکاپ سال را از بین ۶ پیکاپ آمریکایی شامل ۴ خودرو از جنرال موتورز و ۲ خودرو از فورد انتخاب کردند.

بهترین خودرو سال و بهترین شاسی بلند سال ۲۰۲۴ اخیرا توسط مجله خودرویی موتورترند انتخاب شدند و اکنون نیز کارشناسان این مجله بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۴ را معرفی کردند. رقابت بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۴ فقط بین پیکاپ‌های آمریکایی انجام شد و هیچ یک از پیکاپ‌های خودروسازان بزرگی چون تویوتا نتوانستند خود را به این رقابت برسانند. البته نسل جدید تویوتا تاکوما سال آینده برای کسب این عنوان شانس زیادی خواهد شد.

شرکت‌کنندگان رقابت بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۴

بهترین پیکاپ سال 2024

در این دوره از رقابت بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۴، شش پیکاپ آمریکایی شامل ۴ پیکاپ از جنرال موتورز و دو پیکاپ از فورد حضور داشتند. گفتنی است خودروهای شرکت‌کننده در این رقابت با یکدیگر مورد مقایسه قرار نمی‌گیرند و هر یک از خودروها باید در ۶ معیار اصلی شامل میزان مصرف سوخت، ایمنی، ارزش، عملکرد، برتری مهندسی و پیشرفت در طراحی بالاترین امتیاز را کسب کنند. در ادامه در این بخش از اخبار خودرو سایت گجت نیوز با این شرکت‌کنندگان آشنا خواهیم شد.

شورلت سیلورادو اچ دی – Chevrolet Silverado HD

بهترین پیکاپ سال 2024

شورلت در سال ۲۰۲۰ از نسل جدید پیکاپ سیلورادو HD پرده برداشت. هرچند این خودرو در بخش پیشرانه، میزان ظرفیت بار و یدک‌کشی نسبت به قبل ارتقا پیدا کرد، اما طراحی بیرونی و کابین قدیمی آن مورد انتقاد قرار گرفته بود. در همین راستا شورلت برای مدل ۲۰۲۴ آن یک نسخه فیس لیفت را در نظر گرفت و توانست مشکلات نسخه قبلی را رفع کند.

همچنین شورلت سیلورادو HD اکنون در مدل جدید ZR2 نیز به مشتریان عرضه می‌شود. سیلورادو نسخه ZR2 در مدل ۲۵۰۰HD از دو کابین با اتاق بار کوتاه و موتورهای ۶.۶ لیتری بنزینی یا دیزلی قابل سفارش است. همچنین این خودرو از قفل دیفرانسیل الکترونیکی عقب، کمک‌فنرهای مالتی متیک DSSV و تایرهای ۳۵ اینچی گودیر نیز بهره می‌برد.

فورد F150 رپتور آر – Ford F-150 Raptor R

بهترین پیکاپ سال 2024

فورد F150 رپتور R به‌عنوان قدرتمندترین پیکاپ بازار در سال ۲۰۲۱ رونمایی شد؛ اما به‌دلیل تاخیر در عرضه نتوانست در رقابت انتخاب پیکاپ سال ۲۰۲۳ این مجله شرکت کند. همچنین نسخه فیس لیفت ۲۰۲۴ آن نیز موفق به حضور در این رقابت نشد و فعلا فقط مدل ۲۰۲۳ آن در این رقابت حضور یافته است.

فورد F150 رپتور R در مدل ۲۰۲۴ ارتقا پیدا کرده و اکنون از ویژگی‌های بیشتری نظیر سپر ماژولار جدید و کمک‌فنرهای فاکس ارتقا پیدا کرده با حالت دوگانه بهره می‌برد.

فورد سری F سوپر دیوتی – Ford F-Series Super Duty

بهترین پیکاپ سال 2024

هرچند پیشرفت پیکاپ‌های سنگین نسبت به سایر کلاس‌های پیکاپ کند است، اما فورد سوپر دیوتی جدید به یک‌باره تغییرات زیادی را تجربه کرده است. فورد طی یک به‌روزرسانی برای آن طراحی ظاهری جدید، یک موتور V8 بنزینی جدید، یک موتور ۶.۷ لیتری V8 توربودیزل جدید با قدرت بیشتر به‌همراه آپشن‌های بیشتری چون پله‌های جانبی جدید را در نظر گرفته است.

این خودرو که نسبت به قبل ارتقا پیدا کرده با موتورهای جدید ۶.۷ لیتری دیزلی در این رقابت حاضر شده است. این پیشرانه قدرتی برابر با ۵۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۶۲۷ نیوتن‌متر را تولید می‌کند که چنین ارقامی نشان می‌دهد قدرت آن حدود ۲۵ اسب بخار و گشتاور آن حدود ۲۰۳ نیوتن‌متر نسبت به موتور دیزلی معمولی افزایش پیدا کرده است. همچنین میزان ظرفیت یدک‌کشی آن به ۱۸ تن رسیده است.

جی ام سی کانیون – GMC Canyon

جی ام سی کانیون

جی ام سی همواره سعی دارد تا محصولاتی متفاوت با شورلت را روانه بازار کند. در حالی پیکاپ میان‌سایز کانیون در سال ۲۰۱۵ مغلوب شورلت کلرادو در رقابت پیکاپ سال موتورترند شد که تقریبا در سطح رقیب خود قرار داشت، اما با توجه به قیمت بالای خود نتوانسته بود ویژگی‌های مناسبی را ارائه کند. در همین راستا اکنون نسل جدید کانیون به خوبی ارتقا پیدا کرده و از طراحی بیرونی و کابین لوکس‌تری به‌همراه مشخصات فنی سطح بالا بهره می‌برد.

جی ام سی برای تمام پیکاپ‌های میان‌سایز خود یک موتور ۲.۷ لیتری ۴ سیلندر را در نظر گرفته است. در حالی که این موتور با سه نوع قدرت در شورلت کلرادو قابل سفارش است؛ اما کانیون به‌شکل استاندارد به قدرتمندترین نسخه آن مجهز شده است که می‌تواند قدرتی برابر با ۳۱۰ اسب بخار و گشتاور ۵۸۳ نیوتن‌متر را به تولید برساند.

جی ام سی هامر برقی ۳ ایکس- Hummer EV 3X

جی ام سی هامر EV

در بین شرکت‌کنندگان رقابت بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۴، هامر EV به‌عنوان تنها پیکاپ برقی حضور پیدا کرده است. از آنجایی که پیکاپ های تمام برقی توانستند عنوان بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ موتورترند را از آن خود کنند، پیکاپ برقی هامر نیز برای کسب این عنوان امید زیادی داشت. هرچند این پیکاپ در مدل ادیشن وان در رقابت بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۲ حضور پیدا کرده بود، اما اکنون برای کسب این عنوان در مدل ایکس ۳ بار دیگر شانس خود را امتحان کرده است.

نسخه ایکس ۳ هامر برقی نسبت به نسخه قبلی خود ویژگی خاصی را به‌همراه نداشت که همین موضوع بزرگ‌ترین ایراد این محصول به‌شمار می‌رود. مدل پایه این خودرو حدود ۱۰۶ هزار و ۹۴۵ دلار قیمت دارد و از سه موتور برقی بهره می‌برد که در مجموع قدرتی برابر با ۸۳۰ اسب بخار و گشتاور ۱۶۳۰ نیوتن‌متر را به‌همراه دارند. این خودرو با رینگ‌های ۲۲ اینچی و تایرهای ۳۵ اینچی روانه بازار می‌شود.

جی ام سی سی‌یرا اچ دی – GMC Sierra HD

جی ام سی سی‌یرا HD

جی ام سی سی‌یرا HD از طراحی ظاهری و داخلی جدید، پیشرانه قدرتمندتر، ظرفیت یدک کشی بیشتر به‌همراه آپشن‌های جدید بهره می‌برد که همین موارد آن را به بهترین نسخه سی‌یرا تبدیل کرده است. این خودرو در مدل جدید نیز به تغییرات خاصی نیاز نداشت؛ چرا که نسخه قبلی آن نیز همچنان می‌تواند به‌خوبی به نیاز مشتریان پاسخ دهد.

عنوان بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۴ به شورلت کلرادو رسید

شورلت کلرادو

در حالی که به مدت سه سال، پیکاپ‌های میان‌سایز تویوتا و نیسان توانسته بودند عنوان پیکاپ سال موتورترند را از آن خود کنند، نسل جدید پیکاپ شورلت کلرادو توانست در سال ۲۰۱۵ با سبقت از رقبای ژاپنی خود موفق به کسب این عنوان شود. کلرادو در سال ۲۰۲۳ نیز در نسخه جدید روانه بازار شد و اکنون توانست بار دیگر عنوان پیکاپ سال موتورترند را کسب کند.

بهترین پیکاپ سال 2024

شورلت کلرادو جدید روی شاسی سیلورادو توسعه پیدا کرده و فقط با موتور ۲.۷ لیتری ۴ سیلندر توربوشارژ روانه بازار می‌شود. از آنجایی که تقاضای کمی برای نسخه تک کابین این خودرو وجود داشت، شورلت فقط نسخه دو کابین آن را روانه بازار کرده است.

بهترین پیکاپ سال 2024

شورلت کلرادو همانند سال ۲۰۱۵ موفق شد در قالب یک پیکاپ میان‌ساز نسبت به پیکاپ‌های فول‌سایز امتیازات بیشتری را در ۶ معیار اصلی مجله موتورترند کسب کند و لقب بهترین پیکاپ سال ۲۰۲۳ را به خود اختصاص دهد. این خودرو از ظاهر جذاب، امکانات مناسب و ارزش بالا در برابر قیمت بهره می‌برد. همچنین این پیکاپ علاوه بر مناسب بودن برای استفاده‌های روزمره، توانایی‌های آفرود فوق‌العاده‌ای را نیز به‌همراه دارد.

منبعmotortrendmotortrend

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید