به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

سه خودروی جذاب و اسپرت بی‌ام‌و M2 G87 و تویوتا سوپرا و نیسان Z در مقایسه جانانه ای شرکت کرده‌اند تا توانایی‌های یکدیگر را به رخ بکشند. به نظر شما کدام خودرو پیروز این میدان خواهد بود؟

طرفداران خودرو همواره درباره مرگ خودروهای دیفرانسیل عقب و اسپرت با گیربکس‌های دستی صحبت می‌کنند. اگرچه بالاخره یک روز شاهد رخ دادن چنین اتفاق ناراحت کننده‌ای خواهیم بود اما فعلاً در بازار محصولات جذابی وجود دارند که تقریباً همگی آن‌ها هم نظر رانندگان را به خود جلب می کنند. برای مثال می‌توانیم فورد موستانگ، شورولت کامارو، مزدا MX-5، تویوتا GR86 و سه خودروی بی‌ام‌و M2 G87، تویوتا سوپرا و نیسان Z را نام ببریم. سه خودروی آخری همان‌طور که گفتیم در مقایسه جذابی صف‌آرایی کرده‌اند.

هر سه خودرو شباهت‌های زیادی دارند. برای مثال می‌توانیم به پیشرانه‌های ۶ سیلندر، گیربکس ۶ سرعته دستی و طراحی دیفرانسیل عقب اشاره کنیم. البته تفاوت‌هایی هم وجود دارد. بی‌ام‌و به پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربو با ۴۵۳ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتون متر گشتاور مجهز است درحالی‌که پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری تک توربوی سوپرا که آن هم توسط بی‌ام‌و ساخته شده ۳۸۲ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. نهایتاً به نیسان Z می‌رسیم که پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی آن ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۷۴ نیوتون متر گشتاور دارد.

بی‌ام‌و قوی‌ترین و درعین‌حال سنگین‌ترین خودروی این مسابقه است و وزن آن به فراتر از ۱۶۷۸ کیلوگرم می‌رسد. اگرچه نیسان Z از نظر قدرت در میانه گروه قرار می‌گیرد اما وزن آن فراتر از ۱۵۸۷ کیلوگرم بوده و نهایتاً باید به وزن حدود ۱۴۹۷ کیلوگرمی سوپرا اشاره کنیم. M2 همچنین تنها خودروی مسابقه با صندلی‌های عقب است. به جرات می‌توان گفت هر سه خودرو جذابیت‌های زیادی دارند اما در یک مسابقه باید یک برنده وجود داشته باشد. مجریان برنامه سؤالات و پاسخ‌های جالبی را درباره این سه خودرو مطرح می‌کنند.

برای مثال بی‌ام‌و M2 سریع‌ترین و قوی‌ترین خودروست و جادارترین نیز به شمار می‌رود. البته ژرمن‌ها گران‌ترین و سنگین‌ترین خودرو را نیز ساخته‌اند و M2 G87 فاقد درگیر کنندگی دو خودروی دیگر است. نیسان Z ارزان‌ترین بوده و هنوز هم راحتی بالایی دارد. اگرچه سوپرا نیز سواری هیجان‌انگیزی دارد اما به خاطر دینامیک تیزتر از راحتی خود کاسته است. باید اذعان کرد مشتریان معدودی بین انتخاب سه خودرو مردد خواهند بود مخصوصاً مشتریان بی‌ام‌و! هر سه خودرو جذابیت‌های زیادی دارند و یادآوری می‌کنند که چرا چنین محصولات اسپرتی را دوست داریم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای ۳۵ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد

توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.

ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید