به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

بی‌ام‌و XM مدل ۲۰۲۳ برای اولین بار در تست داینو شرکت کرده و همان‌طور که انتظار داشتیم قدرت بیشتری را نسبت به ادعاهای باواریایی ها به نمایش می‌گذارد.

XM را می‌توان محصولی نسبتاً جنجالی و دوقطبی دانست زیرا اگرچه قوی‌ترین محصول تاریخ این خودروساز به شمار می‌رود اما درعین‌حال سنگین‌ترین آن‌ها نیز هست. با این وجود باید اذعان کرد XM عملکردی دارد که نسبت به ابعاد و وزن آن بسیار احساس‌برانگیز به نظر می‌رسد. شاسی‌بلند یاد شده اخیراً در تست داینو حضور یافته و قدرت آن بیشتر از چیزی بوده که قبلاً اعلام شده بود. ژرمن‌ها چنین کاری را چندین سال است که انجام می‌دهند.

در ویدئوی منتشر شده اولین تست داینوی بی‌ام‌و XM مدل ۲۰۲۳ را می‌بینیم. بررسی قدرت تولیدی سیستم هیبریدی پیچیده این خودرو کار ساده‌ای نیست زیرا سه حالت متفاوت وجود دارد که باعث درگیری متفاوت پیشرانه برقی می‌شوند. با این وجود باید گفت XM موردبحث دارای شارژ کامل باتری نبوده و شاید این موضوع روی خروجی نهایی تأثیر داشته است و می‌توان گفت ارقام به دست آمده به‌صورت ۱۰۰ درصدی علمی نیستند اما درهرصورت چشم‌انداز خوبی از توانایی‌های XM ایجاد می‌کنند.

تیم IND چهار تست داینو را انجام داده و بالاترین قدرت به دست آمده نیز ۶۱۴.۸۴ اسب بخار و گشتاور ۷۷۱.۶۵ نیوتون متر بوده است. این قدرت و گشتاور در چرخ ها به دست آمده و اگر تلفات قدرت را حدود ۲۰ درصد در نظر بگیریم (البته شاید این رقم کمتر باشد) قدرت و گشتاور خودرو در میل‌لنگ حدود ۷۶۸ اسب بخار و ۹۶۵ نیوتون متر خواهد بود. این در حالی است که خود بی‌ام‌و قدرت و گشتاور شاسی‌بلند جدیدش را به ترتیب ۶۴۴ اسب بخار و ۸۰۰ نیوتون متر اعلام کرده است.

تیم تست کننده این خودرو اذعان داشته تخمین میزان دقیق قدرت سیستم هیبریدی بی ام و در حالت داینو کمی سخت بوده است. ظاهراً نمایشگر قدرت برقی خودرو در زمان تست افزایش را نشان داده اما زودتر از حد انتظار افت کرده است. همچنین مشخص نیست که پیشرانه برقی در حالت داینو عملکرد متفاوتی نسبت به حالت استاندارد داشته یا اینکه تفاوتی در قدرت آن به وجود نیامده است؛ اما صرف‌نظر از قدرت واقعی باید گفت بی ام و XM مدل ۲۰۲۳ خودروی بسیار سریعی است. این خودرو در عرض ۴.۱ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت می‌رسد و حداکثر محدود شده دومین خودروی اختصاصی M نیز به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. البته در صورت سفارش پکیج راننده M این رقم به ۲۷۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱ رای ۳۳ ثانیه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد

توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.

ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید