برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

تسلا سایبرتراک با طراحی این گرافیست خلاق، تازه یک پیکاپ جذاب شده است

سایبرتراک اخیراً دوباره با سر و صدای زیاد طی رویداد ویژه تسلا به نمایش گذاشته شد؛ اما چه می‌شد اگر طراحی Cybertruck متفاوت از طراحی کنونی بود؟

یکی از برجسته‌ترین اخبار خودرو طی چند وقت اخیر، برگزاری رویداد ویژه تسلا به مناسبت تحویل اولین دستگاه‌های پیکاپ مورد انتظار سایبرتراک بود. حتی ویدیوهایی از مسابقه درگ سایبرتراک و پورشه ۹۱۱، تست یدک کشی سایبرتراک و تست ضد گلوله بودن سایبرتراک منتشر شد. حالا اگر جزو منتقدان سفت و سخت طراحی این پیکاپ تمام الکتریکی هستید، با آغاز عرضه آن شاید پیش خود فکر کرده باشید که با طراحی متفاوت، می‌توانست خودرویی دیدنی‌تر شود. در این راستا گرافیستی با نام «دژان هریستوف» (Dejan Hristov) سایبرتراک را به شکلی متفاوت با خطوط منحنی بازطراحی کرده است.

طراحی جایگزین سایبرتراک، پیکاپ بحث‌برانگیز تسلا

نطراحی جایگزین تسلا سایبرتراکای عقب
نمای جلو طراحی جایگزین تسلا سایبرتراک
نمای کناری طراحی جایگزین تسلا سایبرتراک
نمای عقب طراحی جایگزین تسلا سایبرتراک

این گرافیست طراحی متعارف‌تری را برای Cybertruck با خطوط منحنی در نظر گرفته. این دقیقاً در تضاد با زبان طراحی این پیکاپ تسلا قرار دارد که شکل و شمایل آینده‌گرایانه و تمرکز روی خطوط راست و اضلاع تیز جزو مشخصه‌های جدانشدنی آن هستند. البته همین طراحی جایگزین ارائه شده توسط این گرافیست هم کماکان جلوه آینده‌گرایانه دارد، اما استفاده از انحنا در آن باعث شده که شبیه‌تر به پیکاپ‌های الکتریکی امروزی شود.

نمای عقب طراحی جایگزین تسلا سایبرتراک
نمای جلو طراحی جایگزین تسلا سایبرتراک

هرچند می‌توان ساعت‌ها درمورد جزئیات طراحی سایبرتراک بحث کرد، این نکته غیر قابل انکار است که این ساخته تسلا با بقیه پیکاپ‌های موجود در سال ۲۰۲۳ تفاوت دارد و حتی در صورت وجود نقاط ضعف، قدمی رو به جلو به سمت آینده طراحی خودرو بر می‌دارد. جالب است بدانید سایبرتراک در طرح‌های اولیه طراحی منحنی‌تر و پرظرافت‌تری داشت، اما به نظر می‌رسد هدف ایلان ماسک و تیم طراحی ارائه خودرویی ساختارشکنانه بود. خود ماسک به شخصه گفته بود که به دنبال پیکاپی با شکل و شمایل عادیِ کسل‌کننده نبودند و حتی از فیلم‌ها و بازی‌های ویدیویی برای طراحی این خودرو الهام گرفته شده است.

طراحی جایگزین تسلا سایبرتراک

به‌تازگی اولین دستگاه‌های سایبرتراک به ۱۰ نفر از کارمندان تسلا تحویل داده شد و انتظار می‌رود تولید آن در سال ۲۰۲۴ افزایش پیدا کند. این پیکاپ برقی در نسخه‌های تک، دو و سه موتوره عرضه می‌شود. نسخه دو موتوره دو دیفرانسیل (AWD) توانایی تولید قدرت ۶۰۰ اسب بخار را دارد و نسخه سایبربیست با استفاده از ۳ موتور می‌تواند ۸۴۵ اسب بخار قدرت تولید کند. نسخه تک موتوره تا انتهای سال ۲۰۲۴ به عرضه نمی‌رسد و در مقطع کنونی جزئیات مربوط به عملکرد آن مشخص نیست.

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید