به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

درست چند هفته قبل از معرفی نسل جدید بی ام و سری ۵ سدان G60، مرسدس بنز آخرین تیزر از E کلاس W214 را منتشر کرد. طراحی این خودرو تفاوت زیادی با نسل پیشین نخواهد داشت و شاید برخی طرفداران از این موضوع ناامید شوند.

ما قبلاً تصاویر کابین مدرن اما آشنای این خودرو را دیده بودیم ولی هم‌اکنون تا حدی می‌توانیم با برخی جزئیات طراحی ظاهری E کلاس ۲۰۲۴ نیز آشنا شویم. البته مطابق آن چیزی که انتظار داریم مرسدس بنز در طراحی سدان جدید خود روندی تکاملی را پیش گرفته است و بنابراین احتمال دارد برخی افراد نسل جدید این خودرو را با نمونه‌ای فیس لیفت اشتباه بگیرند!

مرسدس بنز کاملاً از روش “همان خط کش با طول متفاوت” استفاده می‌کند و E کلاس نیز از این قضیه مستثنا نیست. البته این به معنی قدیمی بودن طراحی نسل جدید خودروی موردبحث نخواهد بود اما قطعاً برخی افراد و طرفداران منتظر جذابیت‌های بیشتری هستند هرچند شاید با شواهد موجود کمی ناامید شوند. خودرویی که تیزر آن منتشر شده از رینگ‌های آلیاژی مشکی با برند AMG و ورودی‌های هوای جلو با ستاره‌های سه پر زیاد سود می‌برد.

چند روز پیش نیز ویدئویی جاسوسی از این خودرو منتشر شده بود و در آن چندین پروتوتایپ با حداقل پوشش‌های استتاری دیده می‌شدند. این خودروها پروفایل جانبی روان‌تری داشتند و دستگیره‌های درب جدید مشابه S کلاس در آن‌ها خودنمایی می‌کرد. احتمالاً نسل جدید مرسدس بنز E کلاس ۲۰۲۴ کمی بزرگ‌تر از نسل پیشین W213 خواهد بود و فاصله بین محوری آن افزایش خواهد یافت تا فضای پای بیشتری در عقب کابین ایجاد شود. یک‌بار دیگر بازار چین پذیرای نسخه طویل‌تر از E کلاس خواهد بود تا فاصله با S کلاس را پر کند.

بخش اعظم تغییرات خودروی موردبحث در کابین رخ داده‌اند یعنی جایی که اکثر دکمه‌های جای خود را به نمایشگر لمسی بزرگ می‌دهند. این نمایشگر بزرگ سوپر اسکرین نام دارد و کاملاً از کابین EQE الهام گرفته است به‌ گونه‌ای که سه نمایشگر در داشبورد دیده می‌شوند. یکی از ویژگی‌های جدید تائید شده در خودروی موردبحث دوربین سلفی خواهد بود که می‌تواند برای کنفرانس‌های ویدئویی نیز بکار رود. معرفی رسمی مرسدس بنز E کلاس ۲۰۲۴ تا چند ساعت دیگر انجام خواهد شد و قرار است اولین نمونه‌ها نیز از اواخر سال جاری میلادی راهی بازار شوند. قبلاً شاهد تست مدل‌های AMG در نسخه‌های سدان و استیشن نیز بوده‌ایم هرچند احتمال عرضه آن‌ها قبل از سال ۲۰۲۴ ضعیف است. همچنین خبری از مدل‌های کوپه و کانورتیبل E کلاس نخواهد بود زیرا جای آن‌ها و مدل‌های کوپه و کانورتیبل C کلاس را مدل CLE گرفته است. نسخه‌های AMG CLE نیز در آینده معرفی خواهند شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای ۱ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد


توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.


ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)