به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

مجله کار اند درایور اخیراً در تست‌های خود توانسته است با بی‌ام‌و M3 کامپتیشن xDrive در عرض ۲.۸ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت (طبق یکای آمریکایی) برسد.

زمانی که برای اولین بار پشت فرمان بی‌ام‌و M3 کامپتیشن xDrive نسل G80 می‌نشینید مغز شما نیازمند اندکی زمان برای آشنایی با برخی موارد خواهد بود. شما نه تنها نیازمند هماهنگی با سطح جدیدی از سرعت و پرفورمنس هستید بلکه استایل محصول موردبحث با خودروهای پیشین بی‌ام‌و فرق می‌کند. نسل جدید M3 بیش از آنکه مشابه مدل‌های قبلی باشد همانند یک نیسان GT-R چهار درب حس می‌شود و ارقام به دست آمده نیز چنین چیزی را ثابت می‌کنند.

ما قبلاً می‌دانستیم که ژرمن‌ها خودرویی سریع ساخته‌اند و برخی کانال‌های یوتیوب نیز شتاب های قابل‌توجهی را با این خودرو ثبت کرده بودند اما زمانی که مجله مشهور کار اند درایور می‌تواند با M3 کامپتیشن xDrive صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۲.۸ ثانیه‌ای را ثبت کند سریعاً از روی صندلی خود بلند می‌شویم! واقعاً ۲.۸ ثانیه با بی‌ام‌و M3؟! قرار نبود این خودرو وارد قلمروی سوپرکارها شود و بیشتر می‌خواست یک خودروی اسپرت با کاربری روزمره باشد. M3 جزو خودروهای خاص ایتالیایی با قیمت‌های نجومی و گران‌تر از اکثر خانه‌ها نیست بلکه یک خودروی چهار درب مختص راننده با ظرفیت حمل چهار نفر و پرفورمنس قابل‌توجه است؛ اما نسل جدید آن رکورد عجیبی را بر جای گذاشته است. برای آنکه ارزش کار بی‌ام‌و بیشتر مشخص شود بهتر است نگاهی به عملکرد یک خودروی شاخص دیگر داشته باشیم. راننده کار اند درایور با فراری F8 تریبوتو مدل ۲۰۲۳ نیز صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۲.۸ ثانیه را ثبت کرده است، خودرویی پیشرانه وسط با ۳۰۰ هزار دلار قیمت و ۷۱۰ اسب بخار قدرت! همان‌طور که می‌بینید راننده، مجله، روش‌های تست، مسیر، تجهیزات و… همگی یکسان هستند.

البته باید اذعان کرد بی‌ام‌و M3 کامپتیشن xDrive از مزیت کشش بیشتر نسبت به فراری سود می‌برد زیرا خودرویی چهار چرخ محرک است درحالی‌که قدرت فراری فقط به چرخ های عقب فرستاده می‌شود. همچنین در مسابقه رولینگ این فراری است که بیمر را شکست می‌دهد اما از طرفی قیمت فراری سه برابر بیشتر از بی‌ام‌و بوده و قدرتش نیز ۲۰۷ اسب بخار بیشتر است. همچنین وزن این خودرو نیز چند ده کیلوگرمی کمتر از M3 خواهد بود. ورای همه این موارد، ثبت صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت مشابه فراری بسیار احساس‌برانگیز نشان می‌دهد.

بی‌ام‌و M3 کامپتیشن xDrive در روی کاغذ آن‌قدرها سریع نیست. پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توئین توربوی بی‌ام‌و ۵۰۳ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و از طرفی M3 هرگز سریع‌ترین خودروی کلاس خود نبوده است. اگرچه پرفورمنس خودروی موردبحث همواره زبانزد بوده اما آنچه که در اولویت قرار داشته مواردی همچون هندلینگ، دقت و احساس ناب رانندگی بوده است. هم‌اکنون M3 کامپتیشن xDrive نه تنها سریع‌ترین خودروی کلاس خود است بلکه یکی از سریع‌ترین خودروهای دنیا نیز به حساب می‌آید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای ۵ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد

توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.

ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید