برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

خودروهای چینی ۵ ستاره در تست ایمنی یورو انکپ را بشناسید

خودروهای چینی ۵ ستاره در تست ایمنی یورو انکپ ویژه سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. ۹ خودرو چینی برقی توانستند با موفقیت تست‌های تصادف موسسه Euro NCAP را پشت سر بگذارند.

خودروهای چینی طی یک دهه گذشته به‌طور چشمگیری پیشرفت کردند و خودروسازان چینی از یک کپی‌کار غیرحرفه‌ای به خودروسازان بزرگی تبدیل شده‌اند. در همین راستا کیفیت و ایمنی خودروهای چینی نیز طی سال‌های اخیر به میزان زیادی افزایش پیدا کرده و بسیاری از این خودروها اکنون می‌توانند تست‌های تصادف موسسه معتبر یورو انکپ را پشت سر بگذارند و ۵ ستاره ایمنی کامل را به خود اختصاص دهند.

در همین راستا موسسه یورو انکپ (Euro NCAP) که معتبرترین موسسه برای ارزیابی ایمنی خودروها محسوب می‌شود، به‌تازگی ۱۷ خودرو را در تست‌های تصادف خود مورد بررسی قرار داد که از میان آنها ۹ خودرو برقی چینی توانستند ۵ ستاره ایمنی را کسب کنند.

خودروهای چینی ۵ ستاره در یورو انکپ

از خودروهای چینی ۵ ستاره که توسط موسسه یورو انکپ در سال ۲۰۲۳ مورد بررسی قرار گرفتند می‌توان به اسمارت ۳، نیو ET5، نیو ES7، ایکس پنگ G7، ایکس پنگ G9، بی وای دی تانگ، بی وای دی سانگ پلاس، بی وای دی سیل و بی وای دی دلفین اشاره کرد. در ادامه در این بخش از اخبار خودرو سایت گجت نیز با خودروهای چینی ۵ ستاره در تست ایمنی یورو انکپ به ترتیب از بهترین عملکرد آشنا خواهیم شد.

نیو ای تی ۵ – Nio ET5

خودروهای چینی 5 ستاره

خودرو برقی نیو ET5 توانست لقب ایمن ترین خودرو برقی تست شده توسط اتحادیه اروپا را از آن خود کند. این خودرو چینی در بخش سرنشینان بزرگسال موفق به کسب امتیاز ۹۶ شد و در بخش سرنشینان کودک امتیاز ۸۵ درصد، در بخش عابران پیاده امتیاز ۸۳ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی نیز امتیاز ۸۱ درصد را به خود اختصاص داد.

اسمارت ۳ – Smart #3

خودروهای چینی 5 ستاره

هرچند شرکت مرسدس بنز خودرو برقی اسمارت ۳ را طراحی کرده، اما فرایند توسعه و تولید آن را شرکت جیلی انجام داده است. این خودرو در تست‌های تصادف موسسه یورو انکپ توانست در بخش سرنشینان بزرگسال امتیاز ۹۰ درصد، در بخش سرنشینان کودک امتیاز ۸۶ درصد، در بخش عابران پیاده امتیاز ۸۴ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی نیز امتیاز ۸۵ درصد را کسب کند.

نیو ای اس ۷ – Nio EL7

خودروهای چینی 5 ستاره

نیو ES7 به‌عنوان یک شاسی بلند چینی رده بالا از ویژگی باتری قابل تعویض نیز بهره می‌برد. شرکت نیو این محصول را در چین با نام ES7 عرضه می‌کند، اما به‌دلیل این‌که نام این خودرو مشابه آئودی ES7 بود، تصمیم گرفت آن را در بازار اروپا با نام EL7 به فروش برساند.

این شاسی بلند چینی در بخش بزرگسالان توانست امتیاز ۹۳ درصد، در بخش سرنشینان کودک امتیاز ۸۵ درصد، در بخش عابران پیاده امتیاز ۸۰ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی نیز امتیاز ۷۸ درصد را به خود اختصاص دهد.

بی وای دی دلفین – BYD Dolphin

خودروهای چینی 5 ستاره

شرکت بی وای دی در سال ۲۰۲۳ خودرو برقی دلفین را به‌همراه تغییراتی نسبت به نسخه‌ای که در چین به فروش می‌رسد، روانه بازار اروپا کرد. این خودرو چینی از موسسه ایمنی یورو انکپ در بخش سرنشینان بزرگسال امتیاز ۸۹ درصد، در بخش سرنشینان کودک امتیاز ۸۷ درصد، در بخش عابران پیاده امتیاز ۸۵ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی نیز امتیاز ۷۹ درصد را کسب کرد.

بی وای دی سیل – BYD Seal

بی وای دی سیل

بی وای دی سیل یکی دیگر از خودروهای چینی ۵ ستاره در تست ایمنی یورو انکپ شناخته می‌شود که برای نخستین بار در سپتامبر سال ۲۰۲۳ به بازار اروپا راه پیدا کرد. ضمن این‌که بی وای دی این خودرو را با هدف رقابت با تسلا مدل ۳ به بازار آمریکای شمالی نیز عرضه کرده است.

این خودرو در رده سرنشینان بزرگسال امتیاز ۸۹ درصد، در بخش سرنشینان کودک امتیاز ۸۷ درصد، در بخش عابران پیاده امتیاز ۸۲ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی نیز امتیاز ۷۶ درصد را کسب کرد.

بی وای دی سانگ پلاس – BYD Song Plus

بی وای دی سانگ پلاس

بی وای دی سانگ پلاس که مدتی قبل در نمایشگاه IAA Mpbility آلمان رونمایی شده بود، قرار است در سال ۲۰۲۴ روانه بازار اروپا شود. این شاسی بلند برقی در بخش سرنشینان بزرگسال امتیاز ۹۰ درصد، در بخش سرنشینان کودک امتیاز ۸۵ درصد، در بخش عابران پیاده امتیاز ۸۳ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی نیز امتیاز ۷۷ درصد را کسب کرده است.

ایکس پنگ پی ۷ – Xpeng P7

ایکس پنگ پی 7

ایکس پنگ P7 به‌عنوان یکی دیگر از خودروهای چینی ۵ ستاره در تست‌های موسسه یورو انکپ شناخته شده است. این سدان برقی که در سال ۲۰۲۳ روانه بازار اروپا شده توانست در بخش سرنشینان بزرگسال امتیاز ۸۷ درصد، در بخش سرنشینان کودک امتیاز ۸۱ درصد، در بخش عابران پیاده امتیاز ۸۱ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی نیز امتیاز ۷۸ درصد را از آن خود کند.

بی وای دی تانگ – BYD Tang

بی وای دی تانگ

شرکت بی وای نخستین بار در سال ۲۰۲۱ خودرو برقی تانگ را به بازار نروژ عرضه کرده و از سال ۲۰۲۲ تاکنون نیز شاهد فروش این خودرو در سایر کشورهای اروپایی هستیم. این خودرو در بخش سرنشینان بزرگسال امتیاز ۸۷ درصد، در بخش سرنشینان کودک امتیاز ۸۷ درصد، در بخش عابران پیاده امتیاز ۸۰ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی نیز امتیاز ۷۳ درصد را به خود اختصاص داد و به یکی از خودروهای چینی ۵ ستاره این لیست تبدیل شد.

ایکس پنگ جی ۹ – Xpeng G9

ایکس پنگ جی 9

ایکس پنگ G9 یکی دیگر از خودروهای چینی ۵ ستاره از موسسه یورو انکپ این لیست است که از سپتامبر ۲۰۲۳ در بازار اروپا به فروش می‌رسد. این خودرو در بخش بزرگسال امتیاز ۸۵ درصد، در بخش سرنشینان کودک امتیاز ۸۵ درصد، در بخش عابران پیاده امتیاز ۷۸ درصد و در بخش سیستم‌های ایمنی نیز امتیاز ۷۸ درصد را از آن خود کرد.

منبعcarnewschina

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید