به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

آیا نسل قبلی ب‌ام‌و M3 با ۴۵۰ اسب بخار قدرت حریف کامارو LT1 با ۴۵۵ اسب بخار و چلنجر T/A با ۴۸۵ اسب بخار قدرت می‌شود؟

میدانیم که محصولات ب‌ام‌و M در درگ بسیار سریع هستند و معمولاً رقبای هم‌سطح خودرو را مغلوب می‌کنند اما آیا این موضوع در مورد محصولات قدیمی‌تر باواریایی‌ها هم صدق می‌کند؟ برای فهمیدن پاسخ این سؤال، سم کارلیجن نسل قبلی M3 را در برابر دو ماسل کار قدرتمند آمریکایی یعنی دوج چلنجر T/A و شورلت کامارو LT1 قرار داده است. M3 کامپتیشن مدل ۲۰۱۸ حاضر در این درگ ضعیف‌ترین و سبک‌ترین عضو گروه محسوب می‌شود.

زیر کاپوت این خودرو یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی توئین توربو قرار گرفته است که ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۵۵۰ نیوتن متر تولید می‌کند. این نیرو از طریق یک گیربکس هفت سرعتهٔ دوکلاچه به چرخ‌های عقب منتقل می‌شود. M3 تنها ۱۶۲۰ کیلوگرم وزن دارد و به گفتهٔ مالک، با ارتقاء نرم‌افزار پیشرانه، واکنش دریچهٔ گاز بهبود پیدا کرده و خودرو سریع‌تر و چابک‌تر شده است.

دوج چلنجر حاضر در این درگ هرچند از نسخهٔ وحشی هلکت نیست اما با نیروگاه ۶.۴ لیتری V8 تنفس طبیعی که ۴۸۵ اسب بخار قدرت و ۶۴۵ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند، هنوز هم خودروی قدرتمندی به‌حساب می‌آید. بااین‌حال، چلنجر با وزن ۱۹۳۸ کیلوگرم، هرگز خودروی سبکی نیست. انتقال نیرو در این ماشین هم توسط یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد.

و در آخر هم به شورلت کامارو می‌رسیم که از نوع LT1 با پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 تنفس طبیعی است. این موتور ۴۵۵ اسب بخار قدرت و ۶۱۷ نیوتن متر گشتاور را به یک گیربکس ۱۰ سرعتهٔ اتوماتیک تحویل می‌دهد تا به چرخ‌های عقب منتقل شود. این خودرو ۱۷۱۸ کیلوگرم وزن دارد و بنابراین بین رقبای آلمانی و آمریکایی خود قرار می‌گیرد.

بین این سه ماشین به‌صورت دوبه‌دو درگ‌هایی انجام می‌شود. ابتدا چلنجر به مصاف ب‌ام‌و می‌رود و سپس کامارو رودرروی کوپهٔ آلمانی قرار می‌گیرد. آیا ماسل کارهای قدرتمند اما سنگین آمریکایی می‌توانند سدان نسل قبلی آلمانی را مغلوب کنند؟ پاسخ این سؤال را در ویدئوی زیر ببینید.

مشخصات فنی

ب‌ام‌و M3

دوج چلنجر R/T

شورلت کامارو LT1

پیشرانه ۳ لیتری I6 توئین توربو ۶.۴ لیتری V8 ۶.۲ لیتری V8
قدرت ۴۵۰ اسب بخار ۴۸۵ اسب بخار ۴۵۵ اسب بخار
گشتاور ۵۵۰ نیوتن متر ۶۴۵ نیوتن متر ۶۱۷ نیوتن متر
گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه ۸ سرعته اتوماتیک ۱۰ سرعته اتوماتیک
محور محرک عقب عقب عقب
وزن ۱۶۲۰ کیلوگرم ۱۹۳۸ کیلوگرم ۱۷۱۸ کیلوگرم

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای ۵۷ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد

توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.

ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید