به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

در یکی از کمیاب‌ترین درگ های چند وقت اخیر، دو خودروی اسپرت و آلمانی یعنی پورشه کیمن و بی‌ام‌و Z4 در برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند. به نظر شما کدام‌یک از این دو مدل پیروز میدان خواهد بود؟

در دنیایی که پر از کراس اوورها، شاسی بلندها و وانت پیکاپ های گوناگون است، فراموش کردن خودروهای اسپرت کار راحتی خواهد بود. درحالی‌که خودروسازانی همچون پورشه و بی‌ام‌و با تولید طیف وسیعی از شاسی بلندها و کراس اوورها به دنبال سوددهی حداکثری هستند، برخی محصولات اسپرت نیز برای به دست آوردن دل طرفداران دوآتشه تولید می‌شوند که از جمله این خودروها می‌توان به پورشه ۷۱۸ کیمن S و بی‌ام‌و Z4 M40i اشاره کرد. در این ویدئو شاهد مسابقه درگ بین دو محصول پرفورمنس از آلمان خواهید بود.

بی‌ام‌و Z4 M40i از پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو استفاده می‌کند و ۳۴۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتون متر گشتاور دارد. این نیرو از طریق گیربکس ۸ سرعته ZF به چرخ های عقب فرستاده می‌شود. بد نیست بدانید وزن خودروی موردبحث به ۱۵۸۰ کیلوگرم می‌رسد. در طرف دیگر پورشه با پیشرانه کوچک‌تر ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری توربو قرار دارد هرچند این حجم کم پیشرانه نباید شما را دچار اشتباه چراکه قدرت و گشتاور آن به ۳۵۰ اسب بخار و ۴۲۰ نیوتون متر می‌رسد. پورشه هم خودرویی دیفرانسیل عقب است اما گیربکس ۷ سرعته PDK بین پیشرانه و چرخ ها دیده می‌شود. این خودرو همچنین سبک‌تر از بی‌ام‌و بوده و وزنش به ۱۳۸۵ کیلوگرم می‌رسد.

پورشه کیمن مسابقه اول را از آنِ خود کرده و مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۲.۲۲ ثانیه و با سرعت ۱۸۴ کیلومتر در ساعت طی می‌کند. خودروی یاد شده در عرض ۴.۰۹ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. رکورد بی‌ام‌و برای مسافت ۴۰۰ متر برابر با ۱۲.۸۷ ثانیه و با سرعت ۱۷۶ کیلومتر در ساعت بوده و صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن نیز در ۴.۶۱ ثانیه ثبت می‌شود. در مسابقه دوم بی‌ام‌و استارتی اشتباه داشته و زودتر از حریف خود به راه می‌افتد. کیمن هم نمی‌تواند به Z4 برسد و مسابقه را در رده دوم به پایان می‌رساند. البته پورشه سریع‌تر عمل کرده و مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۲.۲۳ ثانیه طی می‌کند هرچند این زمان برای Z4 با وجود استارت زودتر برابر با ۱۲.۸۵ ثانیه بوده است. تولید خودروهای پرفورمنس به چیزی بیشتر از پیشرانه بزرگ زیر کاپوت نیاز دارد. فاکتورهایی همچون وزن، گیربکس و خروجی نیز به اندازه حجم پیشرانه اهمیت دارند. همان‌طور که دیدید بی‌ام‌و دو سیلندر بیشتر از پورشه داشت اما نتوانست به‌طور کامل از عهده کیمن S برآید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای ۲ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد

توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.

ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید