برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

رنو سنیک جدید، شاسی بلند برقی و جذاب فرانسوی معرفی شد

رنو سنیک جدید به‌عنوان شاسی بلند برقی و جذاب فرانسوی معرفی شد. در ادامه با مشخصات فنی و آپشن های Renault Scenic E-Tech آشنا می‌شویم.

شرکت رنو در نمایشگاه خودرو مونیخ ۲۰۲۳ از نسل پنجم سنیک پرده برداشت. البته این خودرو اکنون به یک کراس اوور تمام برقی تبدیل شده و به همین دلیل رنو نیز برای آن پسوند E-Tech را در نظر گرفته است. در ادامه مشخصات فنی و سطح امکانات خودرو رنو سنیک جدید را بررسی خواهیم کرد.

معرفی رنو سنیک جدید

رنو سنیک جدید

رنو سنیک جدید روی پلتفرم مشترک با مگان E-Tech و نیسان آریا یعنی پلتفرم CMF-EV توسعه پیدا کرده و از لحاظ ظاهری به کانسپت ویژن سنیک سال قبل نیز شباهت دارد. در نمای جلو چراغ‌های دو قسمتی شبیه مدل‌های استفاده شده در شاسی بلند رافال به چشم می‌خورد که ترکیب آن با جلوپنجره بسته توانسته نمای تهاجمی را به‌وجود آورد.

رنو سنیک جدید

از سایر ویژگی‌های طراحی این خودرو می‌توان به چراغ‌های Y شکل دودی عقب، تریم آلومینیومی، دستگیره‌های در مخفی و رینگ‌های آلیاژی با طراحی آینده‌نگرانه اشاره کرد.

رنو سنیک جدید

طول رنو سنیک E-Tech به ۴۴۷۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۸۶۴ میلی‌متر، ارتفاع آن ۱۵۷۱ میلی‌متر و فاصله محوری آن نیز به ۲۷۸۵ میلی‌متر می‌رسد. این ارقام نشان می‌دهند طول رنو سنیک جدید نسبت به نسل قبلی حدود ۶۴ میلی‌متر و نسبت به مگان E-Tech نیز حدود ۲۷۱ میلی‌متر افزایش پیدا کرده است.

رنو سنیک جدید در بخش طراحی داخلی به داشبورد E-Tech مجهز شده و طراحان برای آن نمایشگر لمسی ۱۲ اینچی اطلاعاتی سرگرمی و صفحه آمپر دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی را در نظر گرفتند.

رنو سنیک جدید

صندوق بار این خودرو فضایی برابر با ۵۴۵ لیتر را به‌همراه دارد که مالکان با خواباندن صندلی‌های عقب می‌توانند آن را به ۱۶۷۰ لیتر برسانند. رنو اعلام کرد این خودرو همانند خودروهای خانوادگی کلاس C می‌تواند فضای زانو و سر مناسبی را فراهم سازد. به‌طور کلی رنو Scenic جدید یک خودرو جادار و کاربردی محسوب می‌شود.

رنو سنیک جدید

زیرآرنجی عقب این خودرو یکی از ویژگی‌های برجسته آن به‌شمار می‌رود؛ چرا که طراحان در آن مواردی چون شارژر بی‌سیم، محفظه اشیا، دو پورت USB و جالیوانی را در نظر گرفتند. از آنجایی که رنو قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ در اروپا و تا سال ۲۰۵۰ در جهان به یک خودروساز بدون کربن تبدیل شود، نسل جدید سنیک را به خودرویی سازگار با محیط زیست تبدیل کرده است.

Renault Scenic E-Tech

در همین راستا رنو اعلام کرد ۲۴ درصد از مواد استفاده شده در سنیک E-Tech و ۹۰ درصد از وزن این خودرو برقی را می‌توان بازیافت کرد. ضمن این‌که طراحان از متریال بیولوژیکی به‌جای چرم در بخش داخلی آن استفاده کردند.

مشخصات فنی سنیک E-Tech

Renault Scenic E-Tech

شرکت رنو قصد دارد نسل جدید سنیک را در دو نسخه روانه بازار کند. نسخه پایه این کراس اوور به یک پیشرانه برقی با قدرت ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۸۰ نیوتن‌متر مجهز شده است. برای این نسخه باتری ۶۰ کیلووات‌ساعتی در نظر گرفته شده است که با یک‌بار شارژ می‌تواند مسافتی برابر با ۴۲۰ کیلومتر را بپیماید.

Renault Scenic E-Tech

نسخه دوم یا همان نسخه پرچمدار رنو Scenic جدید نیز به یک پیشرانه قدرتمندتر مجهز شده که می‌تواند قدرتی برابر با ۲۱۸ اسب بخار و گشتاور ۳۰۰ نیوتن‌متر را تولید کند. این نسخه از باتری ۸۷ کیلووات‌ساعتی بهره می‌برد و با یک‌بار شارژ قادر به پیمایش ۶۱۰ کیلومتر است. رنو سنیک E-Tech قرار است در کارخانه برقی رنو در فرانسه به تولید برسد و در اوایل سال ۲۰۲۴ نیز در سه تیپ تکنو، اسپریست آلپین و آیکونیک روانه بازار شود.

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید