برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

ریزش شدید قیمت خودرو در بازار ایران نسبت به چند ماه پیش

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو گفت قیمت خودرو در بازار ایران نسبت به چند ماه قبل به‌میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با اشاره به وجود رکود در بازار، گفت بازار فاقد جنب و جوش بوده و قیمت‌ها نیز ثابت هستند. در واقع مشتریان در بازار به خرید خودرو تمایلی ندارند و طبق اخبار خودرو فروشندگان نیز برای فروش سریع حتی قیمت ماشین را کاهش می‌دهند. از این رو در چنین حالتی نمی‌توان برای خودروها قیمت ثابتی را در نظر گرفت.

کاهش شدید قیمت خودرو در بازار ایران

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در ادامه بیان کرد به‌طور کلی طی هفته‌های اخیر قیمت انواع خودرو تقریبا بدون تغییر بوده و برخی اوقات نیز قیمت تعدادی از خودروها کاهش یافته است. آمارها نشان می‌دهند قیمت خودروها نسبت به چند ماه قبل به‌میزان چشمگیری کاهش پیدا کردند. در واقع انتظار مردم برای خرید خودروهای وارداتی یکی از دلایل رکود در بازار است؛ زیرا مردم منتظر عرضه خودروهای وارداتی هستند تا آنها را خریداری کنند.

کاهش اختلاف قیمت کارخانه و بازار

قیمت خودرو

موتمنی در ادامه گفته‌های خود به کاهش اختلاف قیمت خودروهای مونتاژی از کارخانه تا بازار اشاره کرد و گفت میزان اختلاف قیمت بازار و کارخانه محصولات ایران خودرو و سایپا نیز کاهش یافته است؛ برای مثال قیمت کوییک اتوماتیک در کارخانه ۳۲۷ میلیون تومان بوده و قیمت آن در بازار نیز به ۴۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. همچنین قیمت کوییک آر در کارخانه ۲۵۶ میلیون تومان و در بازار نیز ۳۴۱ میلیون تومان است.

حذف تقاضای کاذب و دلالی در بازار

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو با اعلام این‌که در حال حاضر تقاضای کاذب، دلالی و تقاضای سرمایه‌گذاری در بخش خودرو از بین رفته و دلالان قادر به ورود به ایران بازار نیستند، گفت در واقع اگر این افراد وارد بازار شوند، طی چند روز حداقل ۵ تا ۱۰ درصد از سرمایه خود را از دست خواهند داد.

کاهش قیمت محصولات ایران خودرو

موتمنی با اعلام این‌که قیمت خودروهای ایران خودرو طی چند روز گذشته کاهش پیدا کرده، گفت قیمت دنا پلاس توربو اتوماتیک که دو هفته قبل حدود ۸۲۰ میلیون تومان بود در حال حاضر به ۸۰۰ میلیون تومان رسیده است. ضمن این‌که قیمت پژو ۲۰۷ دنده ای نیز از ۶۲۰ میلیون تومان در هفته قبل، اکنون به ۶۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است. در سبد محصولات مونتاژی ایران خودرو نیز قیمت هایما S5 طی یک هفته گذشته ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان ریزش داشته است.

ریزش جدید قیمت خودروهای مونتاژی

قیمت خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو در ادامه بیان کرد قیمت آریزو ۵ نسبت به هفته قبل از ۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان به ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده که از کاهش ۵۰ میلیون تومانی قیمت این خودرو حکایت دارد. همچنین قیمت تیگو ۸ پرومکس نیز طی یک هفته گذشته از ۲ میلیارد و ۵۷۰ میلیون تومان به ۲ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

وی افزود در حالی اختلاف قیمت کارخانه و بازار تیگو ۸ پرومکس به فقط ۱۰۰ میلیون تومان رسیده که در ۴ ماه قبل حدود ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان میان قیمت کارخانه و بازار این محصول اختلاف وجود داشت. با این وضعیت، احتمالا قیمت دایون Y7 نیز در زمان عرضه به بازار، آن چیزی که تصور می‌شد نباشد.

طبق گفته موتمنی حدود ۴ ماه قبل قیمت جک S5 در بازار حدود ۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که اکنون به ۱ میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان رسیده که از کاهش قیمت ۴۵۵ میلیون تومانی آن حکایت دارد. قیمت فیدلتی نیز از ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در ماه قبل، اکنون به ۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید