برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

سایپا هاچ بک اطلس را به نمایشگاه خودرو مشهد آورد؛ جایگزین کوییک با چهره جذاب‌تر

هاچ بک اطلس یکی دیگر از محصولات غرفه سایپا در نمایشگاه خودرو مشهد بود. Atlas بخشی از نسل جدید خودروهای اقتصادی این خودروساز داخلی است.

سایپا در دوره بیست و سوم نمایشگاه بین‌المللی خودرو مشهد خودروهایی نظیر کراس اوور وارداتی چانگان یونی کی و هاچ بک کراس M44 یا سیلک را نمایش داد. این خودروساز داخلی علاوه بر این‌ها هاچ بک اطلس را پیش رو بازدیدکنندگان از این نمایشگاه قرار داده است. اطلس، یکی از ۸ خودرو جدید این شرکت که جایگزین کوییک بر شمرده می‌شود، مدتی قبل در مرحله دوم طرح فروش یکپارچه وزارت صمت به متقاضیان ارائه شده بود. در ادامه می‌توانید تصاویر هاچ بک اطلس سایپا در نمایشگاه خودرو مشهد ۱۴۰۲ را مشاهده کنید و همچنین مروری بر مشخصات آن داشته باشید.

نمایش سایپا اطلس در نمایشگاه مشهد

نمای جلو هاچ بک تولید داخل Atlas

سایپا اطلس عضو جدید خانواده X200 است که تیبا، ساینا و کوییک به‌عنوان اعضای دیگر آن شناخته می‌شوند و سایپا به دنبال این است تا با آن بتواند موج جدیدی از فروش را به‌واسطه متقاضیان خودروهای هاچ بک جمع و جور جذب کند. این خودروساز داخلی برنامه دارد این هاچ بک را در ۲ نسخه دنده دستی و دنده اتوماتیک یا به عبارتی دیگر، در ۴ تیپ با نام‌های G ،S ،L و E روانه بازار کند. از این بین، E و L در دسته تیپ‌های بالارده‌تر این خودرو تولید داخل قرار می‌گیرند که امکانات رفاهی بیشتری نسبت به دو نسخه دیگر خواهند داشت.

نمای عقب هاچ بک سایپا اطلس در نمایشگاه خودرو مشهد
نمای عقب هاچ بک سایپا اطلس در نمایشگاه خودرو مشهد

داخل کابین همان المان‌هایی را می‌بینید که از یک هاچ بک اقتصادی تولید داخل انتظار دارید، منتها با چاشنی به‌روزتر. نمایشگر ۷ اینچی، کنترل‌های فیزیکی کنسول مرکزی، دریچه‌های هوای گرد و دسته دنده معمولی برخی از ویژگی‌های کابین این خودرو هستند. با این حال، ویژگی نسبتاً جالب‌ترِ فضای داخلی Atlas را پشت فرمان دی‌کات آن در صفحه آمپر می‌توان دید؛ جایی که از ترکیب دو صفحه آنالوگ و یک نمایشگر کوچک میانی استفاده شده، ولی طراحی صفحه‌های آنالوگ به شکلی است که صفحه آمپرهای به‌روزتر را به یاد می‌آورد.

نمای جلو هاچ بک تولید داخل Atlas

سایپا هاچ بک اطلس را با یک موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر ۸ سوپاپ عرضه می‌کند که توانایی تولید قدرت ۹۰ اسب بخار و گشتاور ۱۳۷ نیوتن متر را دارد. برای انتقال نیرو محرکه این خودرو یک گیربکس متغیر پیوسته (CVT) یا گیربکس دستی ۵ سرعته در نظر گرفته شده است. برای تعلیق ناحیه جلو و عقب اطلس، سیستم­‌های مک فرسون و یکپارچه تیر پیچشی پیاده‌سازی شده است. ترمزهای جلو و عقب این محصول سایپا هم به‌ترتیب از نوع دیسکی و کاسه‌ای هستند. نهایتاً باید ذکر کرد که مصرف سوخت آن ۶.۹۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر برآورد می‌شود.

نمای عقب هاچ بک سایپا اطلس در نمایشگاه خودرو مشهد
نمای جلو هاچ بک سایپا اطلس در نمایشگاه خودرو مشهد

همچنین بخوانید:دانگ فنگ شاین مکس در نمایشگاه مشهد؛ سدان به‌روز جوان‌پسند وارداتی ایران خودرو

ترمز ABS، توزیع الکترونیکی نیرو ترمز، کنترل پایداری الکترونیکی، کنترل کشش، ترمز اضطراری خودکار، ایربگ راننده و شاگرد، سیستم رصد باد تایرها، صندلی عقب تاشو، سنسور پارک دنده عقب، سیستم تهویه نیمه‌خودکار موارد موجود در لیست امکانات هاچ بک Atlas هستند. در نهایت، نظر شما کاربران صادقی کاستومز (SadeghiCustoms.ir) درباره سایپا اطلس، یکی از مهمان‌های نمایشگاه خودرو مشهد چیست؟

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید