به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

لوئیس همیلتون می‌گوید امسال برای اینکه مرسدس پیروز شود باید خودروهای سه تیم ردبول، فراری و آستون‌مارتین نتوانند مسابقه را تمام کنند.

لوئیس همیلتون گفته است تیم مرسدس در شروع فصل ۲۰۲۳ مسابقات فرمول یک آن‌قدر عقب است که برای اینکه شانس پیروزی داشته باشد باید خودروهای سه تیم از مسابقه خارج شوند. دو هفته پیش ردبول با یک و دوی مکس ورشتپن و سرجیو پرز، پیروز بلامنازع گرند پری بحرین بود و پس‌ازآن، فرناندو آلونسو از آستون‌مارتین و کارلوس ساینز از فراری به ترتیب سوم و چهارم شدند. همیلتون که ۵۱ ثانیه با ورشتپن فاصله داشت پنجم شد و جورج راسل با ۵۶ ثانیه اختلاف در ردهٔ هفتم قرار گرفت. البته اگر در دورهای پایانی مسابقه موتور خودروی چارلز لکلرک از کار نمی‌افتاد، شرایط برای مرسدس بدتر می‌شد.

لوئیس همیلتون قبل از گرند پری عربستان گفته است:

ما در حال حاضر نیاز داریم که ردبول‌ها مسابقه را تمام نکنند، فراری‌ها مسابقه را تمام نکنند و شاید آستون‌مارتین‌ها هم مسابقه را تمام نکنند تا برنده باشیم

همیلتون که با هفت قهرمانی جهان با مایکل شوماخر برابر است و با ۱۰۳ پیروزی و ۱۰۳ پل پوزیشن پرافتخارترین رانندهٔ فرمول یک محسوب می‌شود، سال گذشته برای اولین بار در دوران حرفه‌ای خود در فرمول یک که از سال ۲۰۰۷ آغاز شده نتوانست حتی در یک مسابقه پیروز شود. وی اعتقاد دارد که ردبول در بحرین حتی حداکثر سرعت خود را هم نشان نداده است:

فکر می‌کنم آن‌ها در مسابقه از حداکثر توان خود استفاده نمی‌کردند و از چیزی که به نظر می‌رسد خیلی سریع‌تر هستند. ما در هر دور یک و نیم ثانیه از آن‌ها عقب هستیم اما من صد درصد به همه اعتماد دارم. شما به‌طور ناگهانی توانایی ساخت خودروهای عالی را از دست نمی‌دهید و فقط ما به جایی که باید باشیم و جایی که می‌خواهیم باشیم نزدیک نیستیم

همیلتون پس از اولین مسابقهٔ فصل ۲۰۲۳ از مرسدس انتقاد کرد و گفت تیم به حرف‌های او در مورد توسعهٔ خودروی امسال گوش نداده است:

من در زندگی‌ام با خودروهای زیادی رانندگی کرده‌ام. میدانم یک ماشین به چه چیزهایی نیاز دارد و به چه چیزهایی نیاز ندارد

البته پیش از گرند پری عربستان از همیلتون دربارهٔ این انتقادات سؤال شد و وی اظهارات خود را نسنجیده دانست:

آن حرف‌ها بهترین انتخاب نبودند. البته مواقعی هست که شما با برخی از اعضای تیم موافق نیستید ولی چیزی که اهمیت دارد این است که ما به ارتباط خود ادامه دهیم

توتو ولف، مدیر تیم مرسدس در بحرین اذعان داشت که مرسدس پس از تنها پیروزی راسل در فصل گذشته، در توسعهٔ خودرو اشتباه کرده است. مرسدس سال گذشته با مشکل موسوم به پورپوسینگ دست و پنجه نرم می‌کرد و در پایان فصل راسل چهارم و همیلتون ششم شد. ماشین فصل ۲۰۲۳ مرسدس که W14 نام دارد نیز از همان فلسفهٔ طراحی خودروی فصل قبلی استفاده می‌کند که ویژگی اصلی آن فقدان سایدپاد است اما این فلسفهٔ طراحی جواب نداده است تا جایی که راسل پس از گرند پری بحرین گفت ردبول در تمام مسابقات فصل جاری پیروز خواهد شد. همیلتون هم معتقد است بر اساس چیزی که در تست‌های پیش فصل دیده، در مورد مشکلات ماشین درست برداشت کرده است.

وی گفته است:

می‌دانستم که در جای درستی نیستیم. وقتی برای اولین بار خودرو را دیدم، هنوز با خودروهای رقبا بسیار متفاوت به نظر می‌رسید. ماشین با آن رنگ به نظر زیبا بود اما صادقانه بگویم، تا زمانی که سریع نباشد اهمیتی نمی‌دهم چه رنگی است. امیدوارم بتوانیم آن را به ماشین برنده تبدیل کنیم. ما اکنون باید تصمیمات جسورانه بگیریم و حرکت‌های بزرگی را شروع کنیم تا فاصله با ردبول را کم کنیم. آن‌ها به‌احتمال‌زیاد پیشتاز خواهند بود مگر اینکه فراری بتواند آن‌ها را متوقف کند. در طول سال امیدواریم بتوانیم فاصله را کم کنیم ولی آن زمان احتمالاً برای مبارزه بر سر قهرمانی خیلی دیر خواهد بود

قهرمان هفت دورهٔ جهان گفته که هنوز برای انعقاد قرارداد جدید با مرسدس مصمم است و باور دارد که می‌تواند دوباره برنده شود:

من مدت زیادی است که اینجا هستم و قصد ندارم جای دیگری بروم

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲۳ رای ۳ روز پیش خواندن این مطلب ۳ دقیقه زمان میبرد


توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.


ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید