به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

ابرخودروی تکرار نشدنی مرسدس–ای ام جی وان توانست یک دور پیست مونزا را در ۱ دقیقه و ۴۳.۹۰۲ ثانیه طی کند و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت نماید. این خودرو توانسته است رکورد قبلی ثبت شده توسط پورشه را ۱۲ ثانیه ارتقا دهد.

پس از ثبت رکوردهای سریع‌ترین خودرو در پیست مشهور نوربرگ رینگ، ردبول رینگ و هاکنهایم در سال گذشته، ابرخودروی وان با آن قوای محرکه برگرفته از خودروهای فرمول یک توانست رکورد پیست مونزا را نیز بشکند. مارو رن اِنگِل راننده رسمی مرسدس-ای ام جی برای ثبت این رکورد فقط به ۱ دقیقه و ۴۳.۹۰۲ ثانیه زمان نیاز داشته است.

ژرمن‌ها می‌گویند رکورد قبلی پیست مونزای ایتالیا را که در دستان پورشه بوده است ۱۲ ثانیه ارتقا داده‌اند. پورشه ۹۱۱ GT3 RS نسل ۹۹۱.۲ در مونزا رکورد ۱ دقیقه و ۵۵.۳۰ ثانیه را ثبت کرده بود اما حالا تاج پادشاهی روی سر مرسدس-ای ام جی وان قرار می‌گیرد. خودرویی که در این رکوردزنی حضور داشته از نوع جاده‌ای استاندارد بوده و از لاستیک‌های میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲R MO استفاده کرده است. متأسفانه بازوی پرفورمنس مرسدس هنوز ویدئوی مربوط به این رکوردشکنی را منتشر نکرده اما احتمالاً در روزهای آینده چنین کاری صورت خواهد پذیرفت.

تنها خودرویی که می‌تواند به رکوردهای وان حمله کند استون مارتین والکری خواهد بود هرچند بریتانیایی‌ها تلاشی در این راستا انجام نداده‌اند. در همین اثنا باید گفت پرچم‌دار پرفورمنس مرسدس به لطف استفاده از پیشرانه ۶ سیلندر ۱.۶ لیتری توربو و همچنین ۴ پیشرانه برقی با قدرت ترکیبی ۱۰۴۸ اسب بخار یک به یک رکوردها را می‌شکند. برای یادآوری باید گفت مرسدس-ای ام جی وان در عرض ۲.۹ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و صفر تا ۲۰۰ کیلومتر در ساعت آن نیز ۷ ثانیه اعلام شده است. حداکثر سرعت ابرخودروی موردبحث نیز ۳۵۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود. حداکثر دور پیشرانه وان برابر با ۱۱ هزار بوده و پس از کارکرد ۵۰ هزار کیلومتری باید بازسازی کامل شود هرچند فکر نمی‌کنیم هیچ‌کدام از مالکان به چنین کارکردی برسند.

وان به‌صورت دست‌ساز تولید می‌شود و تیراژ ۲۷۵ دستگاهی خواهد داشت. کار مونتاژ این ابرخودرو در کاونتری بریتانیا انجام می‌شود اما قوای محرکه هیبریدی آن از بخش قوای محرکه پرفورمنس شرکت در بریکورث تأمین خواهد شد. برای تولید خودروی موردبحث یک کارخانه ویژه با همکاری مولتی ماتیک تاسیس شده و هر خودرو حداقل در ۱۶ جایگاه مونتاژ و تست حضور خواهد یافت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۴ رای ۲۱ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد


توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.


ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید