به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

مرسدس قوی‌ترین نسخه از شاسی‌بلند برقی EQE را با نام +AMG EQE53 4Matic معرفی کرد. این خودرو که قرار است رقیبی برای بی ام و iX M60 باشد با قیمت ۱۳۸,۷۰۵ دلار در دسترس مشتریان خواهد بود.

شاسی‌بلند برقی و پرقدرت مرسدس AMG با تجهیزات استاندارد زیادی همچون سیستم تعلیق بادی تطبیقی، رینگ‌های ۲۱ اینچی، میله‌های پایدار کننده فعال، چراغ‌های جلوی دیجیتال، فرمان پرفورمنس AMG و… در دسترس مشتریان خواهد بود. مرسدس +AMG EQE53 4Matic از دو پیشرانه برقی و سیستم چهار چرخ محرک سود می‌برد و در دو نسخه عرضه خواهد شد. مدل پایه ۶۱۶ اسب بخار قدرت و ۹۵۰ نیوتون متر گشتاور دارد اما با سفارش پکیج دینامیک پلاس AMG که ۵ هزار دلار قیمت دارد قدرت و گشتاور به ۶۷۷ اسب بخار و ۱۰۰۰ نیوتون متر افزایش خواهد یافت.

پکیج یاد شده همچنین باعث می‌شود سقف سرعت این شاسی‌بلند برقی از ۲۲۰ به ۲۴۰ کیلومتر در ساعت برسد. همچنین درصورتی‌که میزان شارژ باتری اجازه دهد قدرت و گشتاور خودرو به‌صورت موقتی از ۶۲۵ به ۶۸۷ اسب بخار و از ۹۵۰ به ۱۰۰۰ نیوتون متر افزایش خواهد یافت. در این صورت صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت محصول بدون آلایندگی مرسدس در ۳.۵ ثانیه ثبت خواهد شد. مرسدس AMG EQE53 4Matic+ به رینگ‌های ۲۰ اینچی استاندارد و ۲۱ و ۲۲ اینچی سفارشی با قیمت ۲۶۰۰ دلاری مجهز است. همچنین ارزان‌ترین نسخه از سیستم صوتی سه‌بعدی برمستر با بهای ۸۲۷ دلار در دسترس خواهد بود و برای پوشش چرم ناپا AMG با ترکیب رنگ مشکی و خاکستری باید حدود ۲۹۰۰ دلار پرداخت کرد.

برخلاف سدان و شاسی‌بلند EQS، هیچ‌یک از مدل‌های سدان و شاسی‌بلند EQE به نمایشگر هایپراسکرین استاندارد مجهز نیستند و درصورتی‌که خواهان این آپشن باشید باید حدود ۹۱۰۰ دلار پرداخت کنید. همچنین ترمزهای سرامیکی هم با ۵۳۰۰ دلار در دسترس هستند. خودروی موردبحث رقیب مستقیم بی ام و iX M60 محسوب می‌شود، خودرویی که عملکرد مشابهی دارد. با قدرت ۶۱۰ اسب بخار و گشتاور ۱۰۱۵ نیوتون متر، iX M60 می‌تواند در عرض ۳.۸ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت برسد و سقف سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت را ثبت کند.

اما مزیت بزرگ بی ام و به شعاع حرکتی ۵۶۴ کیلومتری آن مربوط می‌شود که بسیار بیشتر از برد ۴۷۰ کیلومتری مرسدس است. دلیل این برتری هم به استفاده از باتری ۱۰۵.۲ کیلووات ساعتی در بی ام و مربوط می‌شود درحالی‌که مرسدس از باتری ۹۰.۶ کیلووات ساعتی استفاده کرده است. البته iX M60 علیرغم استفاده از باتری بزرگ‌تر و سنگین‌تر وزن سبک‌تری نسبت به رقیب دارد. وزن بی ام و به ۲۶۵۹ کیلوگرم و وزن مرسدس به ۲۶۹۰ کیلوگرم می‌رسد. بی ام و برای کاهش وزن محصول خود از برخی قطعات فیبر کربنی در بدنه استفاده کرده است. البته باید به این نکته اشاره کرد که محصول برقی بی ام و گران‌تر بوده و با بهای ۱۵۳,۰۸۰ دلار عرضه می‌شود درحالی‌که مرسدس +AMG EQE53 4Matic حداقل قیمت ۱۳۸,۷۰۵ دلاری دارد. این اختلاف قیمت نیز با تجهیزات بیشتر بی ام و همچون رینگ‌های ۲۱ اینچی، چراغ‌های جلوی لیزری، سیستم صوتی باورز اند ویلکینز، صندلی‌های جلوی تهویه دار، سیستم تعلیق بادی تطبیقی و… توجیه می‌شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۱۷ رای ۶ ساعت پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد


توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.


ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید