به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

به نظر شما در مسابقه درگ بین مرسدس-ای ام جی GT63S e-Hybrid، بی‌ام‌و M5 و پورشه پانامرا توربو S e-Hybrid کدام‌یک برنده میدان خواهد بود؟ در این نوشتار به پاسخ سؤال یاد شده خواهیم رسید.

آیا اصلاً مقایسه خودروهای هیبریدی و برقی با نمونه‌های درون‌سوز درست است؟ آیا خودروهای درون‌سوز در مسابقات درگ شانسی در برابر خودروهای برقی خواهند داشت؟ تاکنون درگ های زیادی در پدال منتشر شده‌اند و تا حدودی به این سؤالات پاسخ داده‌اند اما این بار می‌خواهیم به مصاف سه خودروی مشهور آلمانی را تماشا کنیم.

بی‌ام‌و به دنبال عرضه نسل جدید سری ۵ در اواخر سال جاری میلادی است و گل سرسبد آن‌ها نیز M5 جدید با پیشرانه ۸ سیلندر توئین توربوی هیبریدی خواهد بود؛ اما نسل فعلی M5 CS نیز خودروی بسیار سریعی بوده و پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۴ لیتری توئین توربوی آن ۶۲۷ اسب بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. این خودرو می‌تواند در عرض ۲.۶ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر سرعت ۳۰۶ کیلومتر در ساعت را ثبت کند. ابر سدان بی‌ام‌و مسافت ۴۰۰ متر را نیز در ۱۰.۶ ثانیه طی می‌کند.

اما رقبا نیز با دست ‌پر وارد میدان شده‌اند. مرسدس-ای ام جی GT63S e-Hybrid به نیروگاه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو مجهز بوده و قدرت و گشتاور آن ۸۴۳ اسب بخار و ۱۴۰۰ نیوتون متر می‌رسد. صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت این خودرو هم ۲.۸۴ ثانیه است که کمتر از زمان لازم برای تلفظ نام خودرو خواهد بود. نهایتاً هم باید به پورشه پانامرا توربو S e-Hybrid اشاره کنیم که با معرفی نسل جدید آن فاصله زیادی نداریم.

نسل فعلی پانامرا به پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربوی هیبریدی مشابه مرسدس مجهز است اما برخلاف آن تنها ۷۰۰ اسب بخار قدرت و ۸۷۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. البته این هیولای آلمانی همچنان سریع بوده و صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۲.۷ ثانیه‌ای دارد و مسافت ۴۰۰ متر را در ۱۱ ثانیه طی می‌کند. با اینکه هر سه خودرو استارت خوبی دارند اما فورا مشخص می‌شود که دو خودرو شانس پیروزی خواهند داشت. باید گفت M5 به حدی خوب لانچ می‌کند که شاید اکثر افراد آن را برنده بدانند اما نتیجه نهایی احتمالاً به گونه دیگری رقم خواهد خورد. برای اطلاع از نتایج این مسابقه جذاب و هیجان‌انگیز تماشای ویدئوی زیر را از دست ندهید!

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای ۱۴ ثانیه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد


توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.


ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید