به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

بی‌ام‌و پس از سه سال صدرنشینی در بازار خودروهای لوکس آمریکا سال پیش در برابر تسلا شکست خورد اما باواریایی ها تخمین می‌زنند به شیوه خودشان این خودروساز آمریکایی را در بازار خودروهای برقی شکست خواهند داد.

بی‌ام‌و برنامه‌های مفصلی برای تولید محصولات برقی رقابتی در طول سال‌های پیش رو دارد و با عرضه سدان ها و کراس اورهای متنوع عرصه را بر تسلا تنگ خواهد کرد. سباستین مکنسن مدیرعامل بی‌ام‌و آمریکای شمالی در مصاحبه با اتوموتیونیوز اظهار داشت اولویت اصلی ژرمن‌ها در کوتاه‌مدت گسترش سبد محصولات برقی خواهد بود. خودروهای برقی در سال ۲۰۲۲ سهم ۵ درصدی از فروش بی‌ام‌و در بازار آمریکا داشته‌اند و مکنسن مطمئن است سهم این خودروها از فروش برند موردبحث در سال جاری بیش از ۲ برابر خواهد شد و از رشد فروش کلی بی‌ام‌و در آمریکا پیشی خواهد گرفت. او خاطرنشان می‌سازد:

هنوز هم تقاضای زیاد و رو به رشدی برای خودروهای پلاگین هیبریدی وجود دارد اما در درازمدت این خودروهای برقی هستند که تقاضا را به خود اختصاص خواهند داد.

اگرچه بی‌ام‌و در تلاش برای عرضه محصولات برقی مناسب است اما به عقیده مدیر این برند در آمریکای شمالی، زیرساخت‌های شارژ نیز سهم زیادی در همه‌گیری خودروهای یاد شده دارند. او می‌گوید:

خودروهای برقی نیازمند شارژ شدن هستند و نمی‌توانند راهی جایگاه ویژه شده و تنها در عرض ۳ دقیقه شارژ شوند؛ بنابراین ما نیازمند زیرساخت‌های شارژ هستیم.

او همچنین می‌گوید به منظور کسب سهم بیش از ۵۰ درصدی از بازار خودروها، خانه‌هایی با یک خانواده نمی‌توانند تنها راه‌حل شارژ خودروهای برقی باشند. او از دولت‌ها، جوامع و خودروسازان می‌خواهد کار بیشتری را در این زمینه انجام دهند. مکنسن از دستاوردهای تسلا آگاه است و می‌گوید این خودروساز پیشتاز همه‌گیری خودروهای برقی بوده است. البته بی‌ام‌و نیز روی نقاط قوت خود تمرکز داشته و به بازخوردهای مشتریانی که در نهایت پشت فرمان این خودروها خواهند نشست گوش می‌دهد. مدیر بی‌ام‌و همچنین می‌افزاید یکی از نقاط قوت اصلی بی‌ام‌و در آمریکا شبکه نمایندگی گسترده است که توانایی زیادی در سرویس خودروها و اهمیت دادن به مشتریان دارد. البته او معتقد است علیرغم تغییر مسیر صنعت خودرو به سمت محصولات برقی در درازمدت، تقاضا برای خودروهای درون‌سوز در کوتاه‌مدت وجود خواهد داشت. او می‌گوید:

ما در حال فروش خودرویی اعلا برای رانندگی هستیم که می‌تواند هم از بهترین پیشرانه درون‌سوز و هم بهترین پیشرانه برقی شده استفاده کند.

زمانی که از او درباره چگونه ایجاد توازن بین تولید خودروهای درون‌سوز سودده و محصولات برقی با پتانسیل‌های بالا پرسیده شده مکنسن گفته است که بیشتر درباره جایگاه بی‌ام‌و نگرانی دارد. او خاطرنشان می‌سازد:

ما مجبور نیستیم به هر مشتری بگوییم وارد شوروم ما شود و بجای سری ۳ پشت فرمان i4 بنشیند. ما سبد محصولات متنوعی داریم

مدیر این خودروساز آلمانی خاطرنشان می‌سازد بی‌ام‌و یک شرکت جهانی است که در بازارهایی با ۱۰ تا ۱۰۰ درصد سهم خودروهای برقی حضور دارد. به همین خاطر ژرمن‌ها مجبور هستند سبد محصولات متنوعی از نظر قوای محرکه داشته باشند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای ۱۰ ثانیه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد

توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.

ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

5/5 - (1 امتیاز)