به نقل از سراسر وب در صادقی کاستوم؛

دو استیشن اسپرت و قدرتمند آلمانی رودرروی هم قرار گرفته‌اند. از یک سو ب‌ام‌و M3 تورینگ با ۵۱۰ اسب بخار قدرت و از سوی دیگر آئودی RS4 آوانت با ۴۵۰ اسب بخار قدرت.

این روزها خودروهای خانوادگی اسپرت و قدرتمند در اشکال و اندازه‌های مختلف قابل خریداری هستند. البته قطعاً کراس‌اوورها بر بازار سلطه دارند اما همه علاقمند به سواری با خودرویی بلندقامت نیستند. چنین افرادی می‌توانند سراغ خودروهایی مثل ب‌ام‌و M3 تورینگ یا آئودی RS4 آوانت بروند. حال این دو استیشن اسپرت در درگ کارواو به مصاف هم رفته‌اند.

در این مصاف تمام آلمانی، ب‌ام‌و از لحاظ قدرت برتری دارد. زیر کاپوت این خودرو یک پیشرانهٔ ۳ لیتری شش سیلندر خطی توئین توربو قرار گرفته است که ۵۱۰ اسب بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتن متر گشتاور را از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک به هر چهارچرخ تحویل می‌دهد. از سوی دیگر، آئودی از یک موتور ۲.۹ لیتری V6 توئین توربو با ۴۵۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند. این پیشرانه نیز مثل رقیب باواریایی به گیربکس هشت سرعته اتوماتیک و سامانهٔ چهارچرخ محرک متصل است. آئودی هرچند قدرت کمتری دارد اما با وزن ۱۸۶۵ کیلوگرم از ب‌ام‌و ۱۷۴۵ کیلوگرمی سبک‌تر است.

بااین‌حال، اضافه‌وزن تأثیر چندانی روی پرفورمنس M3 نگذاشته است زیرا این ماشین در دو درگ اول به‌راحتی پیروز شد و حتی با وجود شروع عالی آئودی، پس از ۱۱.۶ ثانیه به خط پایان رسید درحالی‌که این زمان برای رقیب ۱۲ ثانیه بود. سپس درگ‌های دیگری برگزار شد که در هرکدام یک نفر به سرنشینان ب‌ام‌و اضافه می‌شد تا شرایط دو خودرو برابر شود. بااین‌حال، M3 حتی با وجود سه سرنشین اضافی همچنان پیروز میدان بود و صرفاً در درگ آخر که با احتساب راننده پنج نفر داخل ب‌ام‌و نشسته بودند، سرانجام RS4 توانست رقیب را مغلوب کند. در این درگ، ۱۲.۱ ثانیه طول کشید تا M3 به خط پایان برسد.

ب‌ام‌و اما در مسابقات رولینگ هم به‌راحتی پیروز شد و از آئودی فاصله گرفت. بااین‌حال، نتیجهٔ چالش آخر یعنی آزمایش ترمز کمی غافلگیرکننده بود زیرا M3 با وجود وزن سنگین‌تر در مسافت کمتری نسبت به RS4 متوقف شد. به‌طورکلی، هرچند M3 تورینگ در رقابت‌های مختلف به‌راحتی آئودی RS4 آوانت را مغلوب می‌کند اما قیمت بسیار گران‌تری هم دارد. آیا پرفورمنس بهتر ارزش این اختلاف قیمت را دارد؟

مشخصات فنی

آئودی RS4

ب‌ام‌و M3 تورینگ

پیشرانه ۲.۹ لیتری V6 توئین توربو ۳.۰ لیتری I6 توئین توربو
قدرت ۴۵۰ اسب بخار ۵۱۰ اسب بخار
گشتاور ۶۰۰ نیوتن متر ۶۵۰ نیوتن متر
گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک ۸ سرعته اتوماتیک
محور محرک چهارچرخ چهارچرخ
وزن ۱۷۴۵ کیلوگرم ۱۸۶۵ کیلوگرم
قیمت ۶۹,۶۰۰ پوند ۸۵,۴۶۵ هزار پوند

میانگین امتیازات ۵ از ۵ از مجموع ۲ رای ۹ دقیقه پیش خواندن این مطلب ۲ دقیقه زمان میبرد

توجه! این مقاله برای اولین توسط صادقی کاستوم از سراسر وب گردآوری و منتشر شده است.

ارتباط با مجموعه:

صادقی کاستوم، بزرگترین مرکز خدمات خودرو و دیتیلینگ در ایران، ارائه دهنده خدمات نانو سرامیک، سقف کهکشانی، رینگ اسپورت و کاور بدنه، شیشه دودی ماشین، صافکاری PDR و چرم فرمان می باشد که می توانید برای استفاده از خدمات به آدرس اصفهان، خیابان حکیم نظامی، مجموعه صادقی کاستوم به شماره تماس ۰۹۱۳۲۱۰۷۸۳۳ مراجعه نمایید.

امتیاز دهید