برای اولین بار به نقل از وب سایت صادقی کاستومز؛ 

کوپه برقی چانگان آواتر ۱۲ با همکاری هواوی و طراح ایرانی معرفی شد

کوپه برقی چانگان آواتر ۱۲ با همکاری هواوی و طراح ایرانی معرفی شد. در ادامه با مشخصات و امکانات خودرو برقی Changan Avatr 12 ev آشنا می‌شویم.

آواتر به‌عنوان جوینت ونچر شرکت‌های چانگان، هواوی و CATL در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد و اولین محصول خود را نیز با نام آواتر ۱۱ در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد. این برند که اکنون برای ورود به بازار اروپا عزم جدی دارد، از دومین محصول خود با نام آواتر ۱۲ در نمایشگاه خودرو مونیخ ۲۰۲۳ پرده برداشت. آن‌طور که در اخبار خودرو منتشر شده، چانگان آواتر ۱۲ توسط نادر فیقه‌زاده، یک طراح ایرانی طراحی شده است.

مشخصات کوپه برقی چانگان آواتر ۱۲

آواتر 12

هرچند آواتر ۱۲ به سدان‌ها شباهت دارد، اما در حقیقت در دسته هاچ‌بک‌ها جای می‌گیرد. طراحان روی کاپوت این خودرو یک نمایشگر LED با پانل مشکی را قرار دارند تا با افراد خارج از خودرو بتوان ارتباط برقرار کرد. هرچند قیمت این مدل هنوز رسانه‌ای نشده، اما با توجه به مشخصات فنی و طراحی، می‌توان پیش‌بینی کرد این مدل از قیمت دایون Y7 و دیگر مدل‌های چینی موجود در بازار کشورمان گران‌تر باشد.

آواتر 12

طول این خودرو به ۵۰۲۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۹۹۹ میلی‌متر، ارتفاع آن ۱۴۶۰ میلی‌متر و فاصله محوری آن نیز به ۳۰۳۰ میلی‌متر می‌رسد. آواتر قصد دارد این کوپه را در دو نسخه محرک عقب و چهار چرخ محرک روانه بازار کند که هر دو نسخه از باتری لیتیوم یونی CATL بهره می‌برند.

آواتر 12

طراحان برای نمای داخلی این خودرو شرکت چانگان از داشبورد گسترده‌ای استفاده کردند که طبق اعلام آواتر به یک سفینه فضایی با بال‌هایی که تا میانه درهای جلو امتداد پیدا کردند، شباهت دارد. در عرض داشبورد نیز یک نمایشگر باریک قرار گرفته و دو طرف آن نیز محتوای آینه‌های دیجیتالی را نشان می‌دهد. یک نمایشگر لمسی مرکزی نیز در وسط داشبورد تعبیه شده که امکان کنترل تمام امکانات خودرو را به‌همراه دارد.

آواتر 12

از سایر ویژگی‌های کابین می‌توان به سقف شیشه‌ای الکتروکرومیک با قابلیت مات و شفاف، صندلی‌های جاذبه صفر و دریچه‌های تهویه نامرئی اشاره کرد. چانگان آواتر ۱۲ از سیستم رانندگی پیشرفته هواوی به‌همراه ۲۹ سنسور مختلف نظیر ۳ سنسور لیدار و یک کامپیوتر بهره می‌برد.

مشخصات فنی Avatr 12

 Changan Avatr

نسخه محرک عقب آواتر ۱۲ به یک پیشرانه برقی با قدرت ۳۱۳ اسب بخار مجهز شده است. نسخه چهار چرخ محرک نیز از دو پیشرانه برقی هواوی بهره می‌برد و می‌تواند قدرتی برابر با ۵۷۸ اسب بخار را به تولید برساند. هر دو نسخه به پکیج باتری ۹۴.۵ کیلووات ساعتی مجهز شدند که می‌توانند با یک‌بار شارژ، مسافتی بین ۶۵۰ تا ۷۰۰ کیلومتر را بپیمایند.

 Changan Avatr

آواتر ۱۲ فاقد شیشه عقب بوده و یک دوربین جایگزین آن شده است؛ در واقع رانندگان از روی آینه دید عقب دیجیتالی می‌توانند نمای عقب خودرو را مشاهده کنند. نادر فقیه‌زاده، مدیر طراحی ارشد آواتر در خصوص این محصول گفت آواتر در دنیایی که محصولات تولیدی فقط اشیا محسوب می‌شوند، یک دوست برای کاربران خواهد بود. این محصول آینه‌ای برای آرزوها، ظرفی برای ذات و شریکی برای رانندگان است.

منبعinsideevs

این مطلب برای اولین بار توسط صادقی کاستومز از سراسر وب گردآوری، ویرایش و منتشر شده است. همچنین برای خرید و فروش خودرو و خدمات دیتیلینگ خودرو مانند نانوسرامیک، کاور بدنه، سقف کهکشانی، رینگ اسپرت، بادی فنس و … نیز از مشاوره رایگان مجموعه صادقی کاستومز استفاده نمایید.

امتیاز دهید